2022 BMW İX fiyatı açıklandı-3 külçe altın!

Yıl sonunun gelmesi ile birlikte, yeni modeller de ülkemize giriş yapmaya başladı. Bu modellerden biri de BMW’nin iX modeli. Fazla güvenli ve dizaynında olağanüstü çizgiler barındıran model epey dikkat çekiyor.

Baz versiyonda 425 km‘ye kadar menzil uzaklığı sunan 2022 BMW iX, xDrive50 versiyonunda ise 630 km menzil aralığı sunuyor. Süratli şarj özelliği sayesinde 35 dakikada yüzde 10 oranından yüzde 80 doluluk oranına ulaşabiliyor.

BMW İX Tasarım ve Fiyatı İle Dikkat Çekiyor!

BMW‘nin 2018 sonbaharında gösterdiği Vision iNext konseptine dayanan 2022 iX üretimi, markanın büsbütün elektrikli birinci kompakt SUV’u ve çok ilgi alımlı. BMW, iX‘in 2022’nin başlarında satışa sunulması ve şarj başına yaklaşık 485 km elektrikli sürüş menzili sunması gerektiğini söylüyor.

İki elektrik motoru tam vakitli dört tekerlekten çekiş sağlıyor ve karbon fiber destekli plastik gövde panelleri ile tartı tasarrufu sağlıyor. BMW iX‘in kabini, kaygan kavisli dijital gösterge panel ekranı da dahil olmak üzere sergilenen birçok çağdaş teknoloji özelliği ile epey geniş bir alan sunuyor.

Tasarım Mükemmeli BMW İX!

BMW İX gövdesindeki keskin çizgileri ile konik bir görünüm sunuyor ve epey beğenilen görünen ince bir dokunuş hissi veriyor. Araçtaki 22 inç M Performans jantlar da ona hakikaten sportif bir görünüm kazandırıyor. Artta rastgele bir BMW’den daha ince olan ultra ince LED stop lambaları ve egzoz uçlarının her iki tarafta yer alan iki bariz difüzörü ile sofistike bir görünüm sunuyor.

BMW iX, markanın şimdiye kadar kurguladığı en uygun iç mekanlarından birine sahip. Üst seviye materyallerle donatılmış ve ana konsol çizgisinden uç kısımlara uzanan çarpıcı, minimalist bir dizayna sahip. Odak noktası, büyük orta ekran, bu hoş kavisli ekran, 12,3 inç dijital gösterge kümesine ve tek bir daima cam kesiminin ardında 14,9 inç merkezi dokunmatik ekrana ev sahipliği yapıyor.

Ülkemize giriş yapan 2022 BMW iX belirlenen 1 milyon 600 bin TL’ lik başlangıç fiyatı ile Kasım ayından itibaren teslimatlarını gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Kendisini bekleyenler için hoş haber.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

5 senede nereden nereye? Fiyatı 100.000 TL artmış! Fiat Egea!

Artık anca 1997 model Şahin alabildiğimiz paralara çok da uzak olmayan bir geçmişte sıfır Fiat Egea satın alabiliyorduk. Artık ise tıpkı Egea ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir