Akıllı telefonunuzun pilini yok eden 5 alışkanlık!

“Pil ömrü”, bir aygıtın şarj edilmesi gereken vakte kadar çalışmaya devam ettiği müddettir. “Pil kullanım ömrü”, bir pilin değiştirilmesi gereken vakte kadar geçen müddettir. Telefon ile gerçekleştirdiğiniz süreçler, pil ömrünü ve kullanım ömrünü etkileyen faktörlerden biridir.

Hepimizin bildiği üzere, akıllı telefonunuzun pil ömrünü korumak çok değerli bir iştir. Birçok kişi akıllı telefonunuzu harika pil ömrüyle nasıl koruyacağınıza dair kendi ipuçlarını ve püf noktalarını önerir, lakin bunlar işe yaramayabilir. Akıllı telefonunuzun pilinin bozulmasına neden olan 5 alışkanlıktan kurtulmanız gerekir.

Akıllı Telefonunuzun Pilini Bozan 5 Alışkanlık!

  1. Gece boyunca şarj etme

Natürel ki, bu en rahat şarjdır, zira yatmadan evvel cep telefonunuzu şarj aygıtına takar ve sabahları büsbütün şarj olur. Lakin, bu en güzel tahlil değildir. Cep telefonunun uzun saatler şarj olması çok ısınmasına neden olabilir.

  1. Aygıtı çok ısıya maruz bırakma

Cep telefonunun yüksek sıcaklıklara maruz kalması aygıtın pilinin tükenmesinde ana faktörlerden biridir ve pil için büyük bir karışıklığa neden olur. Aygıt 20 ° C ile 35 ° C ortasındaki sıcaklıklarda düzgün çalışabilir.

  1. Daha ucuz yepyeni olmayan pillerin kullanılması

Pili yetkisiz bir akıllı telefon tamirat servisinde değiştirmeniz gerekiyorsa, orjinal bir telefon pili aldığınızdan emin olun. Bu olmazsa, cep telefonunuzdaki işletim sistemi pilin özgünlüğünü algılayabilir ve şarj suratını azaltabilir.

  1. Yepyeni olmayan şarj aygıtlarının kullanımı

Orjinal olmayan pilleri kullanma alışkanlığında olduğu üzere, özgün şarj aygıtlarını kullanmaya da itina göstermelisiniz. Düşük kaliteli bir şarj aygıtı kâfi volta sahip olmayabilir, bu da pil ömrünü azaltır.

  1. Çok sık şarj etme ve şarj sırasında kullanma

Yüzde 70 yahut 20 oranında şarj etmek ve bir müddet sonra ilişkisini kesmek gerekli değildir. Cep telefonunu yüzde 20 ila 80 aralığında şarj etmek ülküdür. Büsbütün boşalmasına müsaade vermek de düzgün değildir.

Şarj olurken kamera yahut oyun üzere şiddetli uygulamaları kullanmak çok ısınarak pili düşürmektedir, bu nedenle gerekmedikçe şarj olurken akıllı telefonunuzu kullanmamanızı öneririz.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

WhatsApp bu özellikler sayesinde daha havalı!

WhatsApp, mesajlaşmayı çok daha kolay ve eğlenceli hale getirebilecek bu özelliklerle ve güncellemelerle daha havalı olacak. İşte detaylar ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir