Başak Burcu Genel Özellikleri

Başak Burcu Genel Özellikleri

Element: Toprak

Uğurlu Rengi: Gri, Bej ve Açık Sarı

Uğurlu Günü: Çarşamba

Yönetici Gezegeni: Merkür

En İyi Anlaştığı Burçlar: Balık ve Yengeç

Uğurlu Sayıları: 5, 14, 15, 23, 32

Başak burcu tarihleri: 23 Ağustos – 22 Eylül

Başak burcu güçlü yönleri: Sadık, analitik, kibar, çalışkan, pratik

Başak burcu zayıf yönleri: Utangaçlık, endişe, aşırı derecede kendini ve başkalarını eleştirme, sadece işi önemseyen ve asla eğlenmeyen

Başak burcunun sevdiği şeyler: Hayvanlar, sağlıklı yemekler, kitaplar, doğa, temizlik

Başak burcunun sevmediği şeyler: Nezaketsizlik, yardım istemek, ilgi odağı olmak

Başak Burcu Genel Özellikleri

Başaklar her zaman en küçük ayrıntılara dikkat eder ve derin insanlık duygusu onları zodyağın en dikkatli burçlarından biri yapar. Yaşama metodik yaklaşımları hiçbir şeyin şansa bırakılmadığını garanti eder ve çoğu zaman hassas olmalarına rağmen, kalpleri dış dünya için kapalı olabilir. Bu, ifade etme kabiliyetinden yoksun olmadığından değil, duygularının yanlış anlaşıldığına dair olan korkularındandır. Başak burcu insanları, doğası gereği iyi konuşur, ilk kez her şeyi deneyimledikleri hissiyle doğar.

Başak, Boğa ve Oğlak arasında mükemmel oturan bir toprak burcudur. Bu güçlü bir karaktere yol açacaktır, ancak günlük yaşamlarında muhafazakardır iyi organize olmuş işleri ve çok fazla pratiklik tercih eden biridir. Bu bireylerin düzenli bir yaşamları vardır ve kaos durumlarında bile, amaçları ve hayalleri hala akıllarında sınırları belirlenmiştir. Düzeltilmesi imkansız olacak bir ayrıntıyı kaçırdıklarından sürekli endişe duyuyor, ayrıntılara sıkışıp kalabiliyor, aşırı derecede eleştirel oluyor ve kimsenin umursamadığı konularda endişe ediyorlar.

Merkür bu burcun egemen gezegeni olduğundan, başak burcu insanlarının diğer tüm iletişim biçimlerinin yanı sıra, iyi gelişmiş bir konuşma ve yazma yeteneği vardır. Birçok başak yazar, gazeteci ve çevirmen olarak kariyer yapmayı seçebilir ancak başkalarına hizmet etme ihtiyaçlarından dolayı sosyal sorumluluk ile ilgili işler de iyi hissettirir.

İnsanlığın iyiliğini istemek başak burcunun hikayesidir. Bulutlardan ilk geldikleri ve dünya gezegenine atladıkları zaman, görevleri iyilik, adalet ve diğer insanlarda saflık yollarını keşfetmektir. Bu yüzden başak burcu aşk hayatında çok sadık ve içten olur. Sadakat, dürüstlük ve uzun ömürlü ilişkiler için ideal bir burçtur.

Başak Burcu Genel Özellikleri

Başak Burcu Özellikleri Kadın

Başak kadını, zeka ve güzelliğin nihai birleşimidir. Günümüzde örgütsel becerilere, çok gelişmiş özelliklere ve özel bir çalışma etiğine sahiptir. Başak burcu kadınları, tüm parlaklığını ve yeteneklerini iyi bir şekilde kullanır. Bunlar sadece konuşan değil hep bir şeyler yapan kadınlardır. Başak kadınları, tutkuyla entelektüel bir zihin ve derin bir yaratıcı çizgi oluşturan Merkür tarafından yönetilir. Bununla birlikte, bu hanımlar somut bir şeyler yaratırken gerçekten parlıyor.

Başak kadını aşık olduğunda, ilk başta muhtemelen korkacak. Flört ederken, muhtemelen o kadar utangaç olacak ki, onun bir ilişki kurması imkansız olacak. İlk hamlesini yapan bir partner tarafından sevilmek idealdir. Bu çekici ve kadınsı hissetmesini sağlar. Başak kadınlarından bazıları, birisine yaklaşabilecekleri veya en azından flört edebilecekleri noktalara göre rasyonelleştirebilirler, ancak çoğu zaman bir partnerle uzun süreli bir ilişki içinde olurlar. Kendisinden daha güçlü, daha güvenli ve daha koruyucu birine aşık olmak zorundadırlar. Ünlü başak burcu kadınları arasında Blake Lively, Claudia Schiffer, Bergüzar Korel ve Ece Uslu bulunur.

Başak Burcu Genel Özellikleri

Başak Burcu Özellikleri Erkek

Kesin, net ve eleştirel başak erkeği, şeytanın ayrıntıda olduğunu bilir ve onlara dikkat eder. Ayrıca çalışkan, verimli ve sistemlidir ve genellikle çalışabilir ya da herhangi bir zorlukla başa çıkabilir. Muazzam bir görev anlayışına sahip olan başak erkeği; ailesi, arkadaşları ve kariyeri gibi daha büyük iyilere hizmet etmek için çalışır. Kendisini bulma konusunda yeteneklidir ve birçoklarının ezici bulacağı işler ile uğraşmaktan hoşlanır. Herhangi bir grupta genellikle ayın en değerli oyuncusudur. Herkes, ilk ve her seferinde işleri doğru yapmak için başak insanına güvenebileceğini bilir. Ayrıca başkalarına yardım etmeyi de sever.

Başak, mütevazi ve saflık ile ilişkilidir. Bir başak erkeği her zaman dengeli ve adildir. Hepsinden öte, aynı zamanda mütevazı ve asildir.

Merkür tarafından yönetilen başak erkekleri her zaman gerçekçidir. Başak insanı hem zihinsel hem de fiziksel olarak enerji doludur. Bir taraftan işini yaparken sık sık kafasında bir sonraki karmaşık sorunu çözen bir yapısı vardır. Ayrıca, çok iyi bir iletişimcidir.

Başak erkeği mükemmellik ister. O uçarı ya da tutarsız değildir. Bir Başak burcu, tüm artıları ve eksileri, duygusal bir yatırımın tüm çatlaklarını, kusurlarını ve gücünü araştırdıktan sonra âşık olacaktır. Pratik ve mantıklı doğası, mum ışığında akşam yemeklerinde romantizm ya da yurtdışında hafta sonu tatilleri değildir. Bununla birlikte, aşık bir başak erkeği, tüm hayatınızı planlar, aradığını söylediğinde arar, daha iyi bir adam, kişi, baba ve sevgili olmak için çalışır ve sizi korur, onurlandırır ve size hizmet eder. Ünlü başak burcu erkekleri arasında Keanu Reeves, Mabel Matiz, Aras Bulut İynemli ve Gökhan Türkmen bulunur.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

Balık Burcu Genel Özellikleri

Balık Burcu Genel Özellikleri

Balık Burcu Genel Özellikleri Element: Su Uğurlu Rengi:  Leylak Rengi, Mor, Menekşe Rengi ve Turkuaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir