Anasayfa / Diğer / Astroloji / Boğa Burcu Genel Özellikleri
Boğa Burcu Özellikleri

Boğa Burcu Genel Özellikleri

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 değerlendirme, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Boğa Burcu Genel Özellikleri

Element: Toprak

Uğurlu Rengi: Yeşil ve Pembe

Uğurlu Günü: Cuma

Yönetici Gezegeni: Venüs

En İyi Anlaştığı Burçlar: Akrep ve Yengeç

Uğurlu Sayıları: 2, 6, 9, 12, 24

Boğa burcu tarihleri: 20 Nisan – 20 Mayıs

Boğa burcu güçlü yönleri: Güvenilir, sabırlı, pratik, özverili, sorumlu, kararlı

Boğa burcu zayıf yönleri: İnatçı, hükmedici, ödün vermeyen

Boğa burcunun sevdiği şeyler: Bahçe işleri, yemek pişirme, müzik, romantizm, kaliteli kıyafetler, el sanatları

Boğa burcunun sevmediği şeyler: Ani değişiklikler, zorluklar, her türlü güvensizlik, sentetik kumaşlar

Boğa Burcu Genel Özellikleri

Pratik ve ayakları yere sağlam basan boğa burçları, emeğin meyvelerini her zaman toplar. Her zaman sevgi ve güzellikle çevrelenme, hedonizm ve fiziksel zevklere çevrilme gereğini hissederler. Güneşle birlikte doğan boğa burcu insanlarının, tüm duyuların en önemlisi olan dokunma ve tat alma duyuları gelişmiştir. O yüzden boğa burçları oldukça duygusal ve dokunsaldır. Kararlı, sabırlı, güvenilir ve muhafazakar olan bu insanlar, kişisel memnuniyet noktasına ulaşana kadar seçimlerine ve tercihlerine bağlı kalmaya hazırdır.

Boğa Burcu Genel Özellikleri

Boğa, tıpkı Başak ve Oğlak gibi bir toprak grubu burcudur işaretidir. Tüm toprak grubu mensupları gibi pratiktir ve olayları gerçekçi bir perspektiften görme yeteneğine sahiptir. Para kazanmayı ve aynı projelerde yıllarca ya da tamamlanana kadar çalışmayı seçerler. İnatçılık olarak gördüğümüz şey, bağlılık olarak yorumlanabilir ve işleri ne olursa olsun tamamlama yetenekleri esrarengizdir. Bu özellikleri, onları mükemmel çalışanlar, harika sadık dostlar ve eşler yapar, daima sevdikleri insanlar için orada olurlar. Toprak elementinin etkileri ile para ve zenginlik üzerine kurulan dünya görüşleri onları aşırı korumacı, muhafazakar veya materyalist yapar.

Boğaların yönetici gezegeni; aşk, çekicilik, güzellik, memnuniyet, yaratıcılık ve şükran gezegeni olan Venüs’tür. Bu hassas doğa, boğa insanını mükemmel bir aşçı, bahçıvan, aşık ve sanatçı yapacaktır. Sadıktırlar ve ani değişimlerden hoşlanmazlar, eleştiriler olmaya eğilimlidirler, diğer insanlara ve bırakamadıkları duygulara güvenirler. Yine de, potansiyel duygusal zorlukları ne olursa olsun, bu bireyler herhangi bir kaotik ve sağlıksız durumda pratik bir şekilde mantığın sesini dinleme yeteneğine sahiptir. Onlar genellikle acılarını ve mutluluklarını kendi dünyalarında yaşarlar. Bir Boğa aşkı bulmak için dünyayı dolaşmalı, bakış açısını değiştirmeli ya da bütün inanç sistemlerinde ve değer sistemlerinde bir değişiklik yapmalıdır. Yani boğa burcu aşk hayatında mutlu olmak için esnek olmayı öğrenmelidir.

Boğa Burcu Tarihi

20 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arasında doğan kişiler boğa burcuna mensuptur.

Boğa Burcu Özellikleri Kadın

Son zamanlarda herhangi bir yerde öfkeden delirmiş bir kadına rastladınız mı? Bir boğa burcu kadınının uysallığı, iri güzel gözleri ve uzun sevimli kirpikleri ile baştan çıkarıcı olmasına sakın kanmayın. Bu bir hata olur. Boğa kadını öfkelenince saldırabilir ancak yalnızca bir çok kırmızı bayrak tarafından uyarıldığında… Sıcak ve ateşli bir öfkesi vardır ve sınırları zorlandığında öfkesini açığa çıkarır. Bununla birlikte Boğa burcu kadınları, oldukça küçük şefkat gösterilerinden hoşlanan bir sevinçle, genellikle tatlı huyludur. Kişisel bir serenat veya bazı egzotik orkideler onların çok hoşuna gider.

Boğa kadınları bazen oldukça ısrarcıdır, sıkıntılar karşısında dimdik durur ve mutlak tükenme noktasına kadar inatçıdır. Bu, zor zamanlar ve kötü zamanlar ayakta kalma yeteneğinin yanı sıra duygusal gücü, boğa kadınınlarının hesaba katılması gereken gücünü gösterir.

Ünlü boğa burcu kadınları arasında Cher, Audrey Hepburn, Penelope Cruz ve Demet Evgar bulunmaktadır.

Boğa Burcu Genel Özellikleri

Boğa Burcu Özellikleri Erkek

“İlk başta başaramazsanız, tekrar deneyin ve deneyin”. Bir boğa erkeğinin kişisel mantrası bu olabilir. Bir yabancıya göre boğa burcu erkekleri bazen yavaş ve cüretkar görünebilir ancak burnunun altına kırmızı bir bayrak sallanırsa tüm dünyayla başa çıkabilir. Başını tutan matadora saldıran boğa gibi ve delinmiş burun delikleriyle, boğa erkekleri gurur ve kararlılıkla yoluna çıkan her zorlukla başa çıkar. O, sebat etme, çözme ve kuvvetin özüdür. Boğa erkeği, yoğun bir öfkeye sahip olduğundan ve bunu açığa çıkarmakta tereddüt etmeyeceğinden, onu sinirlendirmek kendi sorumluluğunuzdadır.

Bir karar alınca, kendi yolunda yürür ve inatçıdır. Boğa insanı sabırlı ve işkoliktir. Sonuçta ödülleri toplayacağını biliyorsa, bir süre için gece gündüz çalışmakta sakınca görmez. Gökkuşağının sonundaki büyük kazancı ve altınları kovalayacak türden biridir.

Boğa insanı geleneksel ve ihtiyatlıdır. Sizin için kapıları açacak ve ilk buluşma hediyesi olarak bir çiçek buketi ile ortaya çıkacak romantik bir adam olabilir. Düşünceli ve tatlı, iri, üzgün gözlerle, yavaş ve utangaç bir çekiciliğe sahiptir. Hayattaki genel hedefi rahat bir eve, sıcak bir kalbe, gerçek bir eşe ve iyi bir hayata sahip olmaktır. Sabit bir rutin ve duygusal istikrar boğa insanı için vazgeçilmezdir. Kariyerinden, hayatından ve sevgisinden ne bekleyeceğini bilmek hoşuna gider.

Ünlü boğa burcu erkekleri arasında Sigmund Freud, George Clooney,  Sarp Akkaya ve Halit Ergenç bulunmaktadır.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

Balık Burcu Genel Özellikleri

Balık Burcu Genel Özellikleri

Balık Burcu Genel Özellikleri Element: Su Uğurlu Rengi:  Leylak Rengi, Mor, Menekşe Rengi ve Turkuaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir