2021’de Netflix’e Eklenen En İyi Yeni Kore Dizileri ve Filmleri

2021’de Netflix’teki en tanınan içeriklerden kimileri Güney Kore’den geldi. Her yeni ay çok sayıda heyecan verici drama, aksiyon ve romantizm getirdi ve aşağıda 2021’de şimdiye kadar Netflix’te en güzel Güney Kore içeriği olduğunu düşündüğümüz içerikleri listeleyeceğiz.

Netflix, İngilizce olmayan içerik için dünyanın en büyük ve en kıymetli platformlarından biri haline geldi ve sadece on yahut yirmi yıl evvel birçok kişinin aşılması imkansız olduğunu düşündüğü pürüzleri kaldırmaya yardımcı oldu. Muhtemelen hiçbir ülke, son birkaç yılda sinemalarının ve televizyonlarının tüketiminin süratle arttığını gören Güney Kore’den daha fazla yarar sağlamadı. Bu durumun en büyük nedeni ise natürel ki platformun Kore dizi ve sinemalarına milyonlarca dolarlık bütçe ayırması.

İşte size bu yılın en çok sevilen Güney Kore içerikleri:

Squid Game

Squid Game dizisinin, zombi-korku dizisi Kingdom’ın yayınlanmasından bu yana Netflix’e gelen en büyük K-Drama olacağını iddia etmiştik lakin sahiden bu kadar tanınan olacağını hiç kimse beklemiyordu. Dizi, sekiz yıllık Netflix tarihindeki en çok izlenen Netflix Yepyenisi olma yolunda ilerliyor. Bu durum, Squid Game’in Stranger Things, Tiger King , The Witcher , Lupin , Money Heist ve Bridgerton’dan daha tanınan olacağı manasına geliyor .

Dizinin konusu;

Yüzlerce yarışmacı; tamamı maddi sorun içinde, kazananın milyonlarca dolar kazanacağını görecek bir dizi hayatta kalma oyununa katılmaya davet ediliyor. Fakat milyoner olma talihi, hayatınızı ve insanlığınızı kaybetme riskini de beraberinde getiriyor.

Şimdi izlemediyseniz, lütfen yılın en büyük Netflix gösterisini izlemeyi kaçırmayın.

Hospital Playlist (Sezon 2)

Hospital Playlist’in birinci kısmı Netflix’e ulaşmadan evvel ikinci dönemin yolda olduğu biliniyordu. Dizinin hayranları sabrından ötürü ödüllendirildi ve ikinci dönem da birinci dönem kadar yeterli karşılandı.

Ne yazık ki, üçüncü bir dönemi beklemiyoruz, fakat bu, abonelerin iki harika döneme ve 24 kısmı kaçırmaları manasına gelmiyor.

Dizinin konusu;

1999’daki lisans eğitimlerinden bu yana, beş hekim birebir hastanede yirmi yıl boyunca arkadaş kalmışlardır. Ömürleri sıradan olmaktan uzak olsa da, günlük olarak ömür ve mevte şahit oldukları için hayatın mikro kozmosundadırlar. Yıllar boyunca müziğe olan aşkları, hekimlerin birlikte bir küme kurmasına neden olur.

· Vincenzo (Sezon 1)

Reytinglerdeki bir öteki güç kaynağı olan Song Joong Ki, tatlı ve zeki Vincenzo Cassano rolüyle milyonlarca K-Drama hayranının gönlünü kazandı.

Haftadan haftaya Vincenzo’nun kısımları gitgide daha güzel hale geldi ve tv dizisi Kore televizyon tarihinin en yüksek reytingli dokuzuncu draması oldu. Haftalık K-Dramaların birçok düzgün performans gösteriyor, lakin Vincenzo ile tıpkı seviyede dikkati çekmek için özel bir şey gerekiyor.

Dizinin konusu;

Çocukken Cassano hata ailesine uyarlanan Park Ju Hyeong, İtalya’da büyüdü ve ona Vincenzo ismi verildi. Artık bir yetişkin olan Vincenzo, mafya ve aile danışmanı için bir avukat haline geldi. Fakat aile içindeki çatışan kümeler sayesinde Vincenzo, temellerinde tonlarca altının saklandığı bir binayı devralmak için Güney Kore’ye döner.

POPÜLER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir