5 senede nereden nereye? Fiyatı 100.000 TL artmış! Fiat Egea!

Artık anca 1997 model Şahin alabildiğimiz paralara çok da uzak olmayan bir geçmişte sıfır Fiat Egea satın alabiliyorduk. Artık ise tıpkı Egea’nın bilmem kaçıncı elini bile birebir paraya alamıyoruz.

İsmini Fabbrica Italiana Automobili Torino sözlerinin baş harflerinden alan İtalya merkezli araba devi Fiat ülkemizde epeyce çok tercih edilen araba markalarından. Fiat’ın Egea modeli ise Türkiye’de son yıllarda en çok satan model ailesi olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’de üretim yapan Fiat Egea modeli ile birinci çıktığı günden itibaren çoğumuzun gereksinimi olan arabayı çoğumuzun ulaşabileceği paralara sunuyor.

FIAT Egea birinci olarak 2015 yılının mayıs ayında İtalyan araba üreticisi FIAT tarafından 2015 İstanbul Motor Show’da tanıtılan ve Ekim 2015’te Türkiye’de satışa sunulan, C segmenti bir aile arabasıdır. Fiat Egea birinci çıktığı halinden bugüne epeyce gelişti ve tasarım olarak da farklılaştı. Şu an aktüel Egea modellerine baktığımızda Yeni Egea Cross, Yeni Egea Sedan, Yeni Egea Hatchback ve Yeni Egea Statıon Wagon modelleri karşımıza çıkıyor.

Günümüzde sıfır otomobil fiyatlarının çok artması ile Fiat Egea almak da zorlaştı lakin daima bu türlü değildi. Bakın 2016 yılı sıfır Fiat Egea fiyatları ne kadar alınabilir fiyatlarmış. Kimileri o günlerde de o fiyata almak zordu diyebilir ancak yeniden de günümüzdeki kadar uçuk fiyatlar değil.

Easy 1.4 Fire 95HP

2016 Fiyatı: 51.400 TL

Easy 1.4 Fire 95HP

2016 Fiyatı: 51.400 TL

Urban 1.4 Fire 95HP

2016 Fiyatı: 55.400 TL

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

İşte yeni Symbol! Renault Tailant B segmentine yenilik getiriyor!

Renault Tailant ile B segmentinde yenilik ve şıklığı bir ortada sunmayı hedefliyor. İşte yeni araçla ilgili ayrıntılar. Son aylarda ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir