Bunlardan birini yaparsanız WhatsApp hesabınızı silebilir!

WhatsApp‘ta gereksinimimiz olan fakat şimdi resmi uygulamada bulunmayan ekstra fonksiyonlara sahip olmak çok cazip gelebilir. Aslında, olağan sürümde çok fazla özellikli seçenek ve birkaç eklenti yüklü olmayabilir, bu nedenle WhatsApp‘ın daha fazla araç eklediği değiştirilmiş sürümlerini kullanıyor olabilirsiniz.

İşte değiştirilmiş sürümdeki içerikler WhatsApp’ın sahibi Facebook tarafından onaylanmadı yahut resmi olarak oluşturulmadığı için de bu sürümler kullanıcılarına sorun oluşturur. Pekala bu türlü bir durumla karşılaşırsanız ne yapmalısınız? İşte yanıtı…

WhatsApp Hesabınızı Askıya Aldı!

Ansızın hesabınızın ‘geçici olarak askıya alındığını’ belirten bir ileti alırsanız ne yaparsınız? Her şeyden evvel, sakin olun, zira muhtemelen resmi uygulama yerine WhatsApp’ın yetkisiz bir sürümünü kullanıyorsunuzdur. Hesabınız süreksiz olarak askıya alındıktan sonra WhatsApp’ın resmi sürümünü kullanmaya başlamazsanız hesabınız kalıcı olarak askıya alınabilir.

Hesabınız askıya alınırsa, WhatsApp‘a erişmeye çalıştığınızda aşağıdaki bildirimi görürsünüz; ‘WhatsApp’ta telefon numaranız askıya alındı. Yardım için desteğe başvurun. ‘ WhatsApp’a nazaran, “Etkinliğinizin Hizmet Koşullarımızı ihlal ettiğine inanıyorsak hesapları askıya alıyoruz. Hesabınızı askıya almadan önce bir ikaz göndermeyebileceğimizi lütfen unutmayın.”

Resmi Olmayan Bir Sürüm Kullandınız!

WhatsApp Plus, GB WhatsApp yahut WhatsApp sohbetlerinizi bir telefondan başkasına taşıyabildiğini tez edenler üzere desteklenmeyen uygulamalar, WhatsApp’ın değiştirilmiş sürümleridir. Bu resmi olmayan uygulamalar “üçüncü taraflar tarafından geliştirilmiştir ve Hizmet Kurallarımızı ihlal eder. WhatsApp, bu üçüncü taraf uygulamaların kullanımını onaylamaz, zira güvenlik uygulamalarını doğrulamak mümkün değildir.”

“Hesabınızın ‘Geçici Olarak Yasaklandığını’ belirten bir uygulama içi bildiri aldıysanız, bu muhtemelen resmi WhatsApp uygulaması yerine WhatsApp’ın desteklenmeyen bir sürümünü kullandığınız manasına gelir. Süreksiz olarak yasaklandıktan sonra resmi uygulamaya geçmezseniz hesabınızın WhatsApp’ı kullanması kalıcı olarak yasaklanabilir. ”

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

Bu Xiaomi modellerinin fiyatı dibe vurdu! Kaçırmayın!

Fiyat performans eserleri denilince akıllara son vakitlerde yalnızca bir marka geliyor: Xiaomi! İşte son devirde fiyatı düşen Xiaomi modelleri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir