Santiment Bilgilerine Göre Shiba Inu (SHIB) 4 Ayın En Yüksek Düzeyine Ulaştı! Yükselmeye Devam Eder mi?

Son vakitlerin tanınan kripto para ünitesi Shiba Inu (SHIB), dört ayın en yüksek düzeyine ulaştı, Santiment bunu ayrıntılandıran zincir üstü bilgileri paylaştı ve mümkün fiyat hareketlerinden bahsetti.

Zincir üstü data sağlayıcısı Santiment grubu, bu hafta gerçekleşen Shiba Inu (SHIB) rallisi hakkında Twitter’da açıklamada bulundu. Kripto para, bugüne kadar %370 ekleyerek dört ayın en yüksek fiyatına ulaştı ve bunu aşmayı da başardı.

Santiment, SHIB’nin zincir üstü bilgileri ve aşağıdaki metrikleri kullanarak kripto paranın şaşırtan yükselişini nasıl yansıttığı hakkında bir güncelleme paylaştı: etkin adresler, balina süreç sayısı, mevduatlar, döviz girişi vb.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1445917749151076354

Santiment raporuna nazaran, SHIB faal adresleri “çılgın bir zirvede” – günde 4.500’e kadar etkin adres var ve aktiflik 100-200 adrese düşmüyor. Analitik grubu, bunun SHIB rallisinin temel bir münasebete sahip olduğunun bir işareti olduğuna dikkat çekiyor:

“Adil olmak gerekirse, günde en düşük 4500 adres sayısı çılgın üzere yüksek. Bu para katiyetle ölmedi. Bu parayı kimin, ne hedefle kullandığını bilmiyoruz. Bir mühlet bunun geçersiz bir ağ aktifliği olduğunu düşünebilirdik ancak asla ortadan kaybolmadı. Günde 100-200 adrese asla düşmedi. Kulağa gülünç gelse de, ralli için en azından kimi temel münasebetler var.”

Onlara nazaran Shiba Inu, şu anda Ethereum‘da en çok kullanılan birinci beş kripto para ortasında yer alıyor. Lakin, SHIB’yi kimin bu kadar etkin olarak ve ne için kullandığını bilmiyorlar.

Balina Süreç Sayısı

SHIB balinaları tarafından gerçekleştirilen süreçlerin ölçüsüne gelince, Santiment burada kripto para için daha fazla sarı bayrak olduğunu söylüyor.

Bunun nedeni, daha evvel yayınlanan araştırmalarına nazaran, balina süreçlerinin sayısının ekseriyetle bir kripto para ünitesi için lokal bir üst fiyatla örtüşmesidir. Genel olarak, Santiment, Shiba tokeni ile mevcut durumun “yüksek risk, düşük ödül” manasına gelebileceği konusunda uyarıyor:

“Bu grafik, Shiba’dan potansiyel kârın hala nispeten düşük olduğunu, şimdi çok fazla kâr elde edilmediğini gösteriyor. Grafiğe yaklaşınca daha yüksek fiyat artışlarının, daha düşük kârlı artışlar üzerine kurulduğunu fark edeceğiz. Bu, potansiyel olarak trader’ların ‘satmaya gerek yok, daha fazlası pumplanacak’ üzere fiyat hareketlerine fazla güvendiklerini gösterebilir. Piyasa bu cins bir inancı cezalandırma eğilimindedir.”

SHIB birinci olarak 20. sıraya yükseldi ve şimdiye kadar Coingecko bilgilerine nazaran 12. sıraya ulaştı.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

Bitcoin, 1 Saat İçinde 4.000 Dolar Yükseldi! Yükselişin Gerisinde Ne Var?

Bitcoin fiyatı bugün TSİ 13:00 itibariyle büyük bir sıçrama kaydetti. 44.000 dolar düzeylerinden süreç gören Bitcoin, yalnızca bir saat içinde 4 ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir