Bitcoin, 1 Saat İçinde 4.000 Dolar Yükseldi! Yükselişin Gerisinde Ne Var?

Bitcoin fiyatı bugün TSİ 13:00 itibariyle büyük bir sıçrama kaydetti. 44.000 dolar düzeylerinden süreç gören Bitcoin, yalnızca bir saat içinde 4.000 dolar ekleyerek 48.000 dolara yükseldi. Kripto para topluluğu bu hareketi heyecanla karşıladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Sosyal Medya kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bybt bilgilerine nazaran short konuma sahip olarak yatırımcılar, fiyattaki yükselişle birlikte tasfiye edildi. Tasfiye edilen konumlar ise  241 milyon doları buldu.

Bitcoin Fiyatı Neden Arttı?

Kelam konusu fiyat artışı ise El Salvador’un birinci Bitcoin’ini çıkardığını duyurmasının akabinde geldi. Bilindiği üzere ülke, volkanik enerjiyi kullanarak Bitcoin madenciliği yapmak üzere çalışmalara başlamıştı. Artık ise Bukele, testlerin sürdüğünü fakat Bitcoin madenciliğinin resmi olarak başladığını kaydetti. Ülke şu ana kadar 0.0059 BTC çıkardı.

Fed Lideri Powell, dün stablecoin‘leri yasaklamayacaklarını açık bir formda tabir etmişti. Açıklamanın akabinde piyasa rahat bir nefes almış ve 44.000 dolar düzeylerini yine geri almıştı.

Öbür taraftan, Twitter’daki kripto topluluğu ise kelam konusu artışın ardında büyük bir kurumsal alımın olabileceği formunda spekülasyonda bulundu. Kimileri ise gelecek bir Bitcoin ETF onayının fiyatlaması olabileceğini öne sürdü.

Bitcoin yayın saati itibariyle 47.000 dolar düzeyini muhafazaya devam ediyor ve yayın saati itibariyle 47.279 dolar düzeyinden süreç görüyor.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

Kripto Varlık Piyasasında Eylül Ayında Neler Yaşandı?

Kripto varlık piyasasında geçtiğimiz Eylül ayında; kadar birçok farklı olay yaşandı. Galatasaray’ın, NFT koleksiyonunu piyasaya süreceğini ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir