En Çok Para harcanan Mobil Uygulamalar ve Oyunlar Açıklandı!

Pandemi hayatımıza girdiğinde, kişiler meskenlerine kapandıkça taşınabilir uygulamalar daha fazla dikkat çekti. Meskende vakit geçirmek isteyenlerin bir numaralı oyuncakları olan telefonlar, gelirlerini mobilden elde eden şirketleri daha da zenginleştirdi. Şaşırtan bir halde, bu yıl en çok para kazanmış uygulamalar geçen yıla nazaran daha fazla gelir elde etti.

Taşınabilir uygulamalar hakkında yayınlanan raporlar ile 2021’in üçüncü çeyreğinde uygulama içi satın alma grafikleri yayınlandı.

En Çok Kazanan Taşınabilir Uygulamalar ve Oyunlar!

Geçen yıl olduğu üzere, TikTok bu yılın üçüncü çeyreğinde en fazla gelir elde eden taşınabilir uygulama oldu. İkinci sırada Piccoma, üçüncü sırada ise YouTube yer aldı. Sıralamanın geri kalanına baktığımızda kazananın toplumsal medya uygulamaları ve dijital servisler olduğunu görüyoruz.

Doğal ki, en çok harcama yapan uygulama tipi taşınabilir oyunlardır. Yalnızca rekabetçi oyunlarda daha güzel olmak yahut yalnızca kozmetik eserler almak için binlerce dolar harcayan kişiler var. En çok para harcanan oyunlar şunlardır;

Temmuz ve Eylül aylarını kapsayan çeyrekte Play Store ve App Store‘daki uygulamalarda 33,6 milyar dolarlık uygulama içi satın alma süreci meydana geldi.

Platforma baktığımızda App Store’un 21,5 milyar dolarla birinci, Play Store’un ise 12,1 milyar dolarla ikinci sırada yer aldığını görüyoruz. Bu, iOS kullanıcılarının daha fazla harcama yaptığı manasına geliyor.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

Bu Xiaomi modellerinin fiyatı dibe vurdu! Kaçırmayın!

Fiyat performans eserleri denilince akıllara son vakitlerde yalnızca bir marka geliyor: Xiaomi! İşte son devirde fiyatı düşen Xiaomi modelleri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir