Kim Kardashian’ın Kuşkulu Kripto Varlık Reklamını Her 10 Yatırımcıdan 3’ü Görmüş

Kim Kardashian, “Ethereum Max” isimli bir ERC-20 token’ı için büyük bir kripto para promosyon kampanyasını gerçekleştirmiş olabilir.

Morning Consult tarafından düzenlenen bir ankete nazaran, kabaca her 10 kripto para sahibinden 3’ü Kim Kardashian’ın bahsi geçen kripto varlığı tanıtan Instagram reklamını gördü. Milyarder sosyetik, Haziran ortasında yüz milyonlarca takipçisine kuşkulu kripto para ünitesi hakkında bir öykü paylaştı. Reklamında, bu token’ı bir “arkadaşından” duyduğunu sav etti.

Bahsi geçen kripto para ünitesinin whitepaper‘ı dahi yok ve pratik olarak rastgele bir geliştirici faaliyetinden mahrum.

Bu ayın başlarında, Mali Davranış Otoritesi Lideri Charles Randell, Kardashian’ı “spekülatif dijital token’ı” tanıtmak için muazzam kitle erişimini kullandığı için eleştirdi.

Öte yandan Ethereum Max tanıtım kampanyasına katılan tek ünlü Kardashian değil. NBA yıldızı Paul Pierce ve efsanevi boksör Floyd Mayweather da tartışmalı ERC-20 token’ını tanıttı.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

Kripto Varlık Piyasasında Eylül Ayında Neler Yaşandı?

Kripto varlık piyasasında geçtiğimiz Eylül ayında; kadar birçok farklı olay yaşandı. Galatasaray’ın, NFT koleksiyonunu piyasaya süreceğini ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir