Android 12’ye yeni emojiler geliyor!

Google, ekseriyetle her Android sistem güncellemesiyle birlikte yeni bir emoji seti sunuyor. Bu yıl şirket, Android 12 ile yeni emojiler sunacak.

Emojiler dijital platformda kendimizi söz etmenin en kolay yollarından biri. Yazışma lisanında tam olarak tabir edemediğimiz şeyleri emojilerle anlatmamız bazen daha kolay olabiliyor. Dünyanın da dijitalleşmesiyle neredeyse tüm diyaloglar dijitale döndü. Bu türlü olunca da yazışma yelpazemize eklenen her şey ehemmiyet kazanıyor.

Google, yeni işletim sistemi için “yüzlerce” karakterde karşımıza çıkacak emojilerin önizlemesini yaptı. Başlangıç ​​olarak, daha evvelki balkabağı turtası yerine daha ‘evrensel’ bir bir pasta karşımıza çıkacak. Kruvasan ve karides üzere yemek emojileri güncellenmiş. Kamp çadırı emojisi, işletim sistemi temanıza bağlı olarak gündüz yahut gece seçenekleri içerecek. Maske emojisi artık hasta bir insan üzere görünmüyor. Sonuçta koronavirüsün hayatımıza girmesiyle hepimiz maskeyle yaşar hale geldik ve insanların maske algısı büsbütün değişti. Artık maske takmak hastalığı çağrıştırmıyor.

Google, Android 12 ile yeni emojiler sunacak

Yeni emojileri kullanmak da daha kolay olacak. Android 12‘den itibaren, Google’ın Appcompat’ını destekleyen uygulamalar, farklı güncellemeler gerektirmeden en son emoji setini destekleyecek. Yani Gmail’de, Chrome OS’de ve 2021’de daha sonra YouTube sohbetlerinde geliştirilmiş fonksiyonellik dahil olmak üzere birçok Google platformuna daha güzel emoji fonksiyonu eklenecek.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

Bu Xiaomi modellerinin fiyatı dibe vurdu! Kaçırmayın!

Fiyat performans eserleri denilince akıllara son vakitlerde yalnızca bir marka geliyor: Xiaomi! İşte son devirde fiyatı düşen Xiaomi modelleri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir