En çok takipçisi olan 10 Türk TikTok Fenomeni! – Ekim 2021

Geçtiğimiz günlerde dünya genelindeki kullanıcı sayısının 1 milyarın üzerine çıktığını duyuran, daha çok müzikal, eğlenceli ve eğitici görüntü paylaşımlarının yapıldığı toplumsal medya platformu TikTok‘un, Türkiye’deki en fazla takipçiye sahip olan fenomenlerini, takipçi sayıları ile birlikte sizler için sıraladık.

TikTok’da en çok takipçisi olan 10 Türk! – Eylül 2021

TikTok çılgınlığı sürat kesmeden devam ediyor. O denli ki; geçtiğimiz günlerde TikTok COO’su Vanessa Pappas tarafından yapılan açıklamada, dünyanın dört bir yanından birçok kişinin bu uygulamayı kullandığı görüldüğü tabir edilerek, spor, müzik, sanat ve kültür üzere alanlarda 1 milyardan fazla insan bu uygulamayı tercih ettiği belirtildi. Uygulamanın geçtiğimiz yıl ise dünyanın en çok indirilen uygulaması olarak Facebook’u geride bırakarak büyük bir muvaffakiyet göstermişti.

Öteki yandan TikTok‘un bu süratli ilerleyişi, markaların ve influencerların dikkatini çekmeye devam ediyor. Dolayısı ile TikTok fenomenleri de kayda kıymet yararlar elde edebiliyor. Örneğin 49,8 milyon takipçisi olan Michael Le 20.4 milyon, 122,2 milyon takipçisi olan Charli D’Amelio ise 18,2 milyon dolar dolar gelir ettiği bir platformdan bahsediyoruz.

Hal bu türlü olunca TikTok kullanıcılarının da bir an evvel fenomen olabilmek ismine, süratle takipçi kasabilmek için çeşitli eforlar sarfediyor. Kimi kullanıcılar ise yalnızca cümbüş odaklı görüntüler çekerken, kimi TikTok kullanıcıları performans, dans üzere alanlara odaklanıyor. Birtakım TikTok fenomenleri ise çizim yapmak, eğitim vermek üzere alanlara odaklanıyor.

Kelamı daha fazla uzatmadan, artık de merak edenler için derlediğimiz, Türkiye’nin en fazla takipçisi sayısına sahip 10 TikTok hesabının yer aldığı listeye göz atalım.

1- cznburak – 48.3 Milyon takipçi

2- nnursema – 17.1 Milyon takipçi

3- cilgindondurmaci_ – 13 Milyon takipçi

4- yesimresmi1 – 11,7 Milyon takipçi

5- nusr_et – 10.7 Milyon takipçi

6- aydas – 10.1 Milyon takipçi

7- korayzeynep – 9.3 Milyon takipçi

8- cemresolmaz – 8.6 Milyon takipçi

9- cerenyaldz – 8.5 Milyon takipçi

10- cellat36 – 7.9 Milyon takipçi

Sizin en sevdiğiniz TikTok fenomeni hangisi? Favori fenomeninizi aşağıdaki yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

Bu Xiaomi modellerinin fiyatı dibe vurdu! Kaçırmayın!

Fiyat performans eserleri denilince akıllara son vakitlerde yalnızca bir marka geliyor: Xiaomi! İşte son devirde fiyatı düşen Xiaomi modelleri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir