iOS 15’i gören Android kullanıcıları haline şükretmeye başladı

iOS 15 güncellemesi sunulduğu vakitten beri kusurlar alıyor. Kullanıcılar birinci olarak şarj sorununu fark etmişlerdi. Olağanda daha uzun süre giden şarj süreleri yeni güncelleme ile ne yazık ki bir günü doldurmadan bitiyor.

Apple yanılgıların düzeltilmesiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü söylese de kullanıcılar mevzuyla ilgili sabırsız. Maske kullanımı yüzünden FACE ID‘nin kullanılamadığı bir devirde Apple Watch ile ekran kilidi açma vaadi veren Apple, iOS 15 güncellemesinde bu özellikte de kusur alıyor.

iOS 15 tenkit üstüne tenkit alıyor!

iOS 15.1 ile kusurların giderilmesi bekleniyor. Fakat güncellemenin şimdilik ne vakit geleceği belli değil. iOS 15 sürümü ne yazık ki olumlu özelliklerden çok olumsuz özellikler getirdi. Tasarım olarak da farklılıklar sunan güncelleme kullanıcılar tarafından beğenilmedi.

iOS 15 yazılım güncellemesi 20 Eylül’de yayınlanmıştı. Güncelleme geçen kullanıcılardan yüzde yirmisi önemli sorunlarla karşılaştıklarını duyurdu. Apple kullanıcıları iOS 15 ile mutlu görünmüyor. iOS 14 ise yeni güncellemenin tersine kullanıcıların favorisiydi. Raporlara nazaran yüzde seksen beş oranında kullanıcı iOS 14 ile memnundu.

iCloud yedeklemelerinde yaşanan problemler de bildirildi. Dokunmatik ekranda dahi fonksiyon kayıpları yaratan iOS 15’in bir an evvel düzeltilmesi gerekiyor. Bu sürüm ile gelen problemlerin tahliline yönelik çalışmalar devam ediyor. iOS 15.1 için beta çalışmaları şimdiden başlatıldı.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

Bu Xiaomi modellerinin fiyatı dibe vurdu! Kaçırmayın!

Fiyat performans eserleri denilince akıllara son vakitlerde yalnızca bir marka geliyor: Xiaomi! İşte son devirde fiyatı düşen Xiaomi modelleri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir