Netflix bir kez daha mahkemelik oldu

Güney Kore merkezli internet hizmet sağlayıcısı SK Broadband Squid Game dizisinin ağ kullanımını artırdığını söyleyerek mevzu ile ilgili Netflix’e dava açtı. SK Broadband’a nazaran tanınan Netflix dizisi Squid Game yüzünden internet kullanımı artıyor ve artan ağır kullanımdan ötürü gereken bakım çalışmaları maliyet oluşturuyor. Güney Koreli SK Broadband oluşan maliyeti Netflix’in karşılaması gerektiğini söylüyor. Bu yüzden de Netflix’e dava açmış bulunmakta.

Dünyada tanınan olan çevrimiçi dizi sinema platformu Netflix Güney Koreli şirketin şikayetini inceleyeceklerini ve orta yol bulmaya çalışacaklarını söyledi.

Netflix para ödemeyi düşünmüyor

Dokuz kısımdan oluşan Squid Game dizisi birinci dönemi geride bıraktı lakin gündemden düşmüyor. Netflix ile Güney Koreli internet sağlayıcı SK Broadband’i karşı karşıya getiren dizinin internette oluşturduğu trafik için Netflix para ödemesi gerektiğini düşünmüyor.

SK Broadband Youtube ve Netflix’in bilgi trafiğini arttırdığını lakin ağ kullanımı fiyatı vermediklerini söylüyor. Fakat Amazon, Facebook ve Apple’da durumun tam zıddı olduğunu tabir ediyor. Birtakım Güney Koreliler de ağ kullanımı için para ödenmesi gerektiğini savunuyor.

Netflix daha evvel kendisi bu mevzuyu mahkemeye taşıyarak karşılaşacağı sıkıntılarda ne yapması gerektiğini öğrenmişti. Netflix’in bahis ile ilgili başvurduğu mahkeme kayıtlarına nazaran Netflix “görevi içerik üretmek ve izleyiciyi bu içeriğe erişilebilir kılmaktan” ibaret olduğu için para ödemesi gerektiğini düşünmüyor.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

En çok takipçisi olan 10 Türk TikTok Fenomeni! – Ekim 2021

Geçtiğimiz günlerde dünya genelindeki kullanıcı sayısının 1 milyarın üzerine çıktığını duyuran, daha çok müzikal, eğlenceli ve eğitici ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir