PlayStation 5’in ilk 8K çözünürlüklü oyunu piyasaya çıktı!

İki sene evvel Nintendo Switch’te ve bir yıl sonra PC’nin yanı sıra Xbox One ve Series X/S’de piyasaya sürülen keşif macera oyunu The Touryst, sonunda PlayStation Store‘a da geldi. Hem de 8K çözünürlükte oynamanız mümkün!

PlayStation 5’in birinci 8K çözünürlüklü oyunu piyasaya çıktı!

PlayStation 5’e ne vakit 8K oyun gelecek diye merakla bekleyenler, sonunda beklenen an geldi. PlayStation 5’in birinci 8K çözünürlüklü oyunu The Touryst olarak karşımıza çıktı!

Oyun aslında çok da yeni bir eser değil. Bilmeyenler için oyunun yayıncısından, çeşidinden birinci olarak ne vakit piyasaya sürüldüğünden kısaca bahsedelim; Touryst, Shin’en Multimedia tarafından Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows ve Xbox Series X/S için geliştirilen ve yayınlanan bir aksiyon-macera bulmaca oyunu. Birinci piyasaya sürülme tarihi ise 21 Kasım 2019. Yani oyun aslında mevcut durumda birçok oyuncu tarafından biliniyor ve oynanıyordu. Hatta o denli ki; 2019 yılında Nintendo Swith’in en çok sevilen beş oyunundan biri seçilmişti.

Yaklaşık İki sene evvel Nintendo Switch’te ve bir yıl sonra PC’nin yanı sıra Xbox One ve Series X/S’de piyasaya sürülen keşif macera oyunu The Touryst, sonunda PlayStation Store‘a da gelmiş oldu. Yani oyunu artık PS4 ve PS5 oyuncuları da oynayabilecek.

Oyun birinci bakışta Minecraft’ı andırıyor, lakin 8K yüksek çözünürlükte çalışan ve 60 FPS özellikli oyun farkını çabucak hissettiriyor. Çünkü çözünürlük arttıkça alan derinliği efektinin kalitesi de kendini olumlu manada hissettiriyor, bu sebeple yüksek çözünürlük muhakkak oyuna öbür bir hava kattığını söyleyebiliriz.

PlayStation Store’d 189 TL fiyat etiketi ile satışa sunulan oyuna artık erişim sağlamız mümkün.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

Call of Duty’nin Yeni Cadılar Bayramı Etkinliğinde Tanıdık Bir Yüz!

Oyun dünyasının en sevdiği mevsim yaklaşıyor. Güzelden güzele Cadılar Bayramı havasına girmeye başlayan oyunlar kervanına Call of Duty de ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir