iOS 15.1 güncellemesi geldi! Peki neler değişti?

Apple kısa müddet evvel iOS 15 güncellemesini yayınlamıştı. Lakin güncelleme beraberinde bir sürü sorun getirmişti. Kullanıcıların en çok şikayet ettikleri sorunlar ortasında süratle tükenen şarj sorunu ve dokunmatik ekranda yaşanan aksaklıklar yer alıyordu.

Apple daha evvel Apple Watch ile iPhone 13 aygıtların ekran kilidinin de açılabileceğini duyurmuştu. Lakin kullanıcılar burada da sorun yaşıyorlardı. Şirket tüm bu sorunları çözmek için kolları sıvadı ve iOS 15.1 güncellemesini yayınladı. Pekala güncelleme ile neler değişti? Gelin bir bakalım.

Apple, iOS 15.1 güncellemesini yayınladı! Pekala neler değişti?

iOS 15 güncellemesi ile gelen sorunların arkası ardı kesilmiyordu. Birtakım kullanıcılar Wifi bağlanma sorunu dahi yaşadıklarını bildirdiler. Apple nihayet bu sorunlara el attı ve iOS 15.1 güncellemesini yayınladı.

Apple yaptığı açıklamada, güncelleme içeriğinde iPhone’la ilgili lisana getirilen yanlışlar için düzeltmeler yer aldığını duyurdu. Ortaya çıkan bir başka sorun de aygıtta depolama yerinin kalmadığıyla ilgili daima ihtar gelmesiydi. iOS 15.1 güncellemesi ile depolama yeri kalmadı yanlışı ve Apple Watch ile ekran kilidi açma yanlışı nihayet düzeltildi. Kullanıcılar artık FACE ID’ye gerek kalmadan Apple Watch’ları ile iPhone aygıtlarında ekran kilidini açabilecekler.

Lakin başka sorunlar şimdi düzeltilmiş görüşmüyor. Kullanıcılar bir mühlet iOS 15.1 güncellemesini değerlendirip şarj sorunu üzere sorunların devam edip etmediğini gözlemleyecek. Bunun sonucunda Apple durumu düzeltmek için yeni bir güncelleme de yayınlayabilir.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

Bu Xiaomi modellerinin fiyatı dibe vurdu! Kaçırmayın!

Fiyat performans eserleri denilince akıllara son vakitlerde yalnızca bir marka geliyor: Xiaomi! İşte son devirde fiyatı düşen Xiaomi modelleri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir