Aleyna Tilki Kimdir ? Kaç Yaşındadır ve Nerelidir ?
Aleyna Tilki Kimdir ? Kaç Yaşındadır ve Nerelidir ?

Aleyna Tilki Kimdir ? Kaç Yaşında ve Nereli ?

Aleyna Tilki Kimdir ? Kaç Yaşında ve Nereli ?

Aleyna Tilki 2000 senesinde Konya’da doğan Türk şarkıcıdır. Aleyna Tilki Emrah Karaduman ile beraber çıkarmış olduğu ilk şarkısıyla meşhur olmuştur. Annesi Trabzonlu babası da Konyalı olan Aleyna, ilk defa “bir ses” yarışmasında boy göstermiştir. Babasının işi sebebiyle 10 yaşında İstanbul’a taşınmış olan şarkıcı, çok kısa bir süre içerisinde müzik listelerinde üst sıralara yerleşmeyi başarmıştır.

Aleyna Tilki Hakkında Kısa Bilgiler

Alenya Tilki 1,65 metre boyunda ve 48 kilodadır. Bu makalenin yazıldığı zaman hali hazırda lise 3.sınıf öğrencisi olan Aleyna Tilki Yetenek Sizsiniz Türkiye isimli yarışmada Gesi Bağları şarkısını söyleyerek hafızalara kazınmıştır. “Cevapsız Çınlama” isimli şarkısı 67 milyon defa YouTube’da izlenmiştir. Şarkının aranjesinde Emrah Karaduman‘ın imzası vardır. Yapmış olduğu özel bir röportajda sesini annesinden aldığını belirten ve ufak yaşlardan bu yana böyle bir yeteneğinin var olduğunu ve annesinin onu sürekli desteklediğini söylemiştir. Günlük ortalama olarak 1 milyon YouTube izlenmesiyle NetD kanalının en popüler şarkıcısı olmayı başaran Aleyna, Instagram ve Twitter‘daki takipçi sayılarıyla da dikkat çekmekte. Özellikle genç kızların takip ediyor olduğu şarkıcının Instagram hesabında 300.000 takipçisi vardır.

Aleyna Tilki

Aleyna Tilki

Şarkıcı bu makalenin yazıldığı zamanda İstanbul Göztepe’de olan İstek Vakfı Özel Semiha Şakir Lisesi’nde öğrencidir. Maltepe’de oturmaktadır. Babasının adı Mehmet Tilki, annesinin adı da Havva Öztel Tilki’dir. Ayça isminde de bir kız kardeşi vardır. Konya’nın Seydişehir isimli beldesindee 4 yaşına kadar yaşamış, daha sonra babasının işi sebebiyle İzmir’e taşınmış ve 10 yaşına kadar da İzmir’de ikamet etmiştir. Babası askeriyede memur annesi de özel bir kız yurdunu işletmektedir.

Sosyal medyada başlamış olan tartışmalarda “16 yaşında olmasına rağmen barlarda nasıl sahneye çıkıyor” sorusuna Star TV’nin canlı yayınında cevap veren başarılı şarkıcı kendisinin yalnızca barlarda sahneye çıkmadığını belediye konserlerinde de şarkılar söylediğini belirtti. Ek olarak Twitter hesabında yaptığı açıklamada da annesinin ve babasının konserlerde her zaman kendisine destekte bulunduğunu ve yan masasında oturduğunu belirtti. Sosyal medya üstünden yapılan sert yorumları da yanıtlayan şarkıcı çok fazla üzerine gelindiğini ve psikolojisinin de bozulduğunu belirterek daha 16 yaşında olduğunu hatırlattı. Aleyna Tilki liseden mezun olduktan sonra üniversitede psikoloji bölümünü okumak istiyor.

Aleyna Tilki Yabancı Mı ? Aleyna Tilki Rus Mu ?

Aleyna Tilki Kimdir ? Kaç Yaşında ve Nereli ?

Adının değişik oluşu ve güzelliğinden dolayı genel olarak yabancı zannedilen Aleyna Tilki tamamen Türktür. Rus ya da Ukrayna asıllı değildir. Babası Konyalı ve annesi Trabzonlu olan Aleyna, normalde sarışın da değildir. Aleya’nın boyu ve kilosu hakkında da spekülatif haberler çıkmıştır. İyelik Magazin’in haberine göre 1.75 metre boyunda ve 58 kiloda. Ama Haber 7 haberine göre de 1.65 metre boyunda ve 48 kiloda.

POPÜLER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir