Gwendoline Christie Kimdir ?
Gwendoline Christie Kimdir ?

Gwendoline Christie Kimdir ?

Gwendoline Christie Kimdir ?

Gwendoline Christie 1978 senesinde dünyaya gelmiş İngiliz aktris ve modeldir. Londra’da yaşamını sürdüren Christie, Game of Thrones ve Star Wars gibi dünyaca ünlü filmlerde rol almıştır.

Gwendolie Christie ve Kariyeri ?

Gwendoline’in 1.91 metre boyunda ve düzgün bir fiziğe sahip olması Polly Borland isimli fotoğrafçının dikkatini çekmiştir. Borland 2002-2008 senelerinde “Tavşan” isimli bir fotoğraf serisi üretmiştir. Fotoğrafların bir çoğunda Gwendoline çıplak poz vermiştir. Gwendoline’e göre bu tarz fotoğraflar çektirmek önceleri vücuduna alışabilmek için iyi bir fikir gibi görünse de sonraları böyle bir şey yaptığı için büyük pişmanlık duymuştur.

2011 senesine kadar genel olarak modellik ve tiyatro ile ilgilenen sanatçı, Game of Thrones’un ikinci sezonunda Brienne of Tarth isimli savaşçıyı canlandırması için rol teklifi almıştır. Fiziğinin bu rol için ideale yakın olmasına rağmen kendisinden daha da kaslı görünmesi istenmiştir. Rol için çok sıkı bir antrenman programı uygulayan Gwendolie Christie, yaklaşık olarak 6.4 kilo kas kütlesi yapmayı başarmıştır. Rol için ek olarak at binme, kılıç ile dövüşme ve kafes dövüşü eğitimleri de almıştır. Brienne rolündeki başarılı performansı sayesinde 2013 senesinde düzenlenmiş olan Satürn Ödüllerinde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” seçilmiştir.

2015 senesinde Açlık Oyunlarının son serisinde Kaptan Lyme’i canlandırmıştır. Tekrardan 2015 senesinde Yıldız Savaşları (Star Wars) Güç Uyanıyor filminde Kaptan Phasma rolünü canlandırmıştır. Bu serinin 8. filmde de tekrar bu rolü oynamıştır.

Gwendoline christie

Gwendoline Christie

Gwendoline Christie Kimdir ?

Gwendolie Christie Hakkında Kısaca Bilgiler

28 Ekim 1978 senesinde İngiltere’nin West Sussex’e bağlı olan Worthing şehrinde dünyaya gelmiştir. Jimnastik eğitimi alıyorken Christie, geçirdiği bir omurilik sakatlanması sebebiyle bu konuda kariyer yapmaktan vazgeçmiş ve tiyatroya adım atmıştır. 2005 senesinde London Drama Center’dan mezun olmuştur. 2006-2010 seneleri arasında Pravda, Mirandolina, Cymbeline, Giantbum, Skin Deep, Breakfast at Tiffany’s ve Dr.Faustus gibi İngiliz tiyatro oyunlarında rol almıştır. 2012 senesinden bu yana Game of Thrones dizisinde oynamaktadır. Akrep burcudur. Uma Thurman ve Sigourney Weaver gibi başarılı aktristlerden de daha uzun boyludur.

POPÜLER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir