Çok Kazandıran Ek iş fikirleri
En iyi ek iş fikirleri

Ek İş Fikirleri (En İyi)

Ek İş fikirleri

Ek iş birçok insana yeni bir ekmek kapısı açıyor. Hatta bazı işler var ki ek iş asıl işin yerine geçebiliyor. Özellikle internetin her noktaya ulaşması ile yeni bir bilgi ve paylaşım çağı başlayınca bilgi paraya dönüştürülebilme imkanına kavuştu. Herkes gizli beceri ve yeteneklerini internet platformlarında sergilemeye ve bu yeteneklerden para kazanmaya başladı. Birçok insan, Youtube gibi video platformlarına özel şahsi videolar çekerek gönderdi ve on binlerce tık alarak bu işlemden para kazanmaya başladı. İnternetin yeni yayılmaya başladığı yıllardan bu yana, internet para kazandırmaya hız kesmeden devam etti.

Ek işi İçin Fikirler Önemlidir

Önemli ve sıra dışı bir fikriniz ya da bir beceriniz varsa, bunu paraya çevirmek zor değildir. Ama önemli olan nokta şu ki, milyonlarca insan kendi yeteneklerini ve özel becerilerini keşfetmeden, az para kazanmaya ve hayatını silik yaşamaya devam ediyor. Bunun adı öğrenilmiş çaresizlik olarak psikolojide konmuş bile. İnsanlar kendi etraflarına bir çaresizlik kozası örüyorlar. Bu kozayı kırmak ve keşfedilmemiş sıra dışı yetenekleri konuşturmak mümkün.

Becerilerinizi Ortaya koyun

Ek iş fikirleri binlerce farklı dala ayrılır. Bu fikirlerin en kolay şekilde hayata geçirilmesinin yolu ise interneti araç olarak kullanmaktır. Bu makalede sizler için derlediğimiz bazı ek iş fikirlerini toparladık.

Ek İş Fikirleri

1- Youtuber Olmak

2- Satış Ortağı Olmak

3- Web Sitesi açarak Reklam Geliri Elde Etmek

4- Clickbank Sitesine Üye olup Çek Almaya Başlamak

5- Makale Yazarlığı ile Harçlık Çıkarmak

6- Web Site tasarlamak ve Satmak

7- E-Kitap Yazmak

8- Özgün Fotoğraf çekip Satmak

9- Fiziksel Ürünleri İnternetten Satın Almak ve Satmak

10- Seslendirme yapma

11- Grafiker olma

Şimdi sizin başarılı olduğunuz ve kolayca yaptığınız hatta yaparken zevk aldığınız küçük işleri ortaya koymanızın ve ileriye dönük ucu açık ek gelir elde etmenizin zamanı geldi. Ek gelir veya asıl gelir fark etmeden birinci kural, daima dürüst olma çizgisinden ayrılmamak gerekiyor. Her ne iş yapacaksanız, mutlaka dürüst olmayı birinci plana almanız gerekiyor. Mutlaka sizin yeteneklerinize ihtiyaç duyan insanlar vardır diye düşünmek ve ona göre hareket etmek sizi motive edebilir.

Youtuber Olmak

Youtube sitesine video yüklemek en kolay işlerdendir. Ancak burada tamamen özgün olacak ve ilgi çekebilecek videolar çekmeniz gerekir. Eğer fenomen olmayı başarabilirseniz büyük şirketler videolarınız için sizlere ortaklık bile teklif edebilirler. Asıl soru; sıra dışı video çekmek sizin başarabileceğiniz bir iş midir? Cevabınız evet ise hemen internetten bir eğitim setini ücretli veya ücretsiz edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir iki aylık bir eğitim aşamasının ardından evde boş saatlerinizi dolu dolu hale getirerek para kazanma için ilk adımı atabilirsiniz. İyi bir aşçı iseniz, yemek tarifi yazı ve videoları hazırlayabilirsiniz. On binlerce insan bu gün ne yiyelim diye YouTube platformuna giriyor. Belki de iyi bir tamircisinizdir, o halde hünerlerinizi anlattığınız özgün bir video serisi hazırlayın.

Satış Ortağı Olmak

Satış ortağı arayan binlerce yerli ve yabancı şirket var. Onlara satış ortağı olmanızın birkaç yolu var. Ürünlerini fiziksel olarak satın almak ve satmak, ya da kendiniz bloq internet siteleri açarak, ürünü onlarca makale ile tanıtarak komisyon almak bir seçenek olabilir.

İşte Birkaç Ek İş Seçeneği Daha

Web Sitesi Açarak Reklam Geliri Elde Etmek

İnternet var olalı hep kazandıran en iyi ek işler arasında site sahibi olmak var. Ancak bu uzun ve çok yorucu bir yol da olabilir. İlk birkaç ay hiçbir şey kazanmadan seo çalışması, makale satın alma, site için tema satın alma host domain parası ödeme gibi bir çok küçük masraflar yapabilecekseniz, en iyi ek iş web sitesi sahibi olup Adsense reklamlarını alarak, para kazanmaya başlamaktır. İleride sitenizi geliştirdikten sonra ve belli bir trafik aldıktan sonra sitenizi satabilirsiniz. Bu gün sitesini satışa çıkarıp yüz binlerce lira kazanan insanımız var.

E-Kitap Yazmak

Google’nin bir hizmeti olarak ISBN numarasını bile kendisinin aldığı çok güzel bir uygulamadır. Matbaa ile kağıtla uğraşmanıza gerek kalmadan kendi tasarımınızı kendiniz bile yapabilirsiniz. Sonra da Google E-Kitap satış platformuna kitabınızı yerleştirip satılmasını bekleyebilirsiniz.

Clickbank ile Kazanmak

Ek işler arasında en iyi para kazandıran sistemlerden biridir. Bundan 5-6 yıl önce, Clickbank Türkiye’deki satış ortaklarına her ay on binlerce dolar kazandırmıştır. Tamamen dijital ürünler satılır ve siz reklam yaparak bu ürünlerin satışından gelir elde edersiniz. Seçtiğiniz ürünün satış grafiklerini incelemek bir takım analiz sitelerine üye olmak gibi işlemler zor görünse de işin içine girdiğinizde çok kolay olduğunu göreceksiniz.

Tüm bunların dışında Özgün fotoğraf çekip satmak, fiziksel ürünleri İnternetten satın almak ve satmak, seslendirme yapma, grafikerlik yapma gibi bir çok ek iş imkanları var.

Ek iş fikirleri, bu kategorimizde sizlerle detaylı olarak eklenmeye devam edecek.

POPÜLER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir