internetten kazanç yolları
İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma konusunu inceleyelim istedik; son zamanlarda gerek haberlerden, gerekse internetten karşımıza çıkan başarı hikayelerini görmekteyiz. Başarı hikayelerinde bizlere oturduğumuz yerden para kazanmanın mümkün olduğu anlatılmak isteniyor. Peki böyle bir şey mümkün mü yani internetten para kazanarak zengin olma hayalleri kurmalı mıyız? Şimdi onları inceleyelim.

Hepimizin en çok merak ettiği şeylerin başında youtuberlık olarak adlandırılan YouTube sitesine video çekip yükleyen ve para kazanan fenomenler geliyor. Fenomen demişken fenomen nedir onu da açıklayalım. Fenomen; hayranlık uyandıracak ve dikkat çekecek hareketler sergileyen kişiler ya da olaylar olarak adlandırılabilir. Tabi sadece YouTube sitesi üzerinde değil başka siteler üzerinde de fenomenlik kazanılmaktadır ve kazanca dönüştürülebilmektedir. Şimdi internetten para kazanma yollarının bir kısmını incelemeye başlayalım.

İnternetten Para Kazanma Yolları Neler ?

1- Blog Yazarak İnternetten Para Kazanmak

Blog Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak

Bloglar; kişisel ya da toplulukla idare edilebilen internet sayfalarıdır. Gerek bir günlük gerekse bir konu hakkında yazılarımızı yazabildiğimiz bloglara ücretsiz olarak ya da para ödeyerek sahip olabiliriz. Blogların takip edilmesi genellikle bir konuda yazılan yazıların hem amatör olarak yazılması hem de samimi olarak yazıya aktarılmasından kaynaklanmaktadır. Bloglara paralı olarak sahip olmak için bir web sitesi alan adına sahip olmanız gerekmektedir. Blog alan adına sahip olduktan sonra ise yazılarınızı aktarabilir ve reklam alarak siteniz ziyaret edildikçe para kazanabilirsiniz.

Bloglara ücretsiz olarak da sahip olmanız mümkün. Nasıl mı? Google üzerinden bir gmail hesabı açarak ücretsiz bir blog sahibi olabilirsiniz. İster paralı ister ücretsiz olsun yazacağınız blogun bir konusu olmalı. Konuyu belirledikten sonra ise açtığınız bloga düzenli olarak içerik girmeniz ve beklemeniz gerekmektedir.

Ücretsiz blog açarken; Blogger sitesini kullanabilirsiniz. Tabi bu sadece bir örnek ama blogger.com adresinden yararlandığınızda Google reklamlarından yararlanabilmeniz daha mümkün ve kolay olmaktadır. Hem de bir web tasarım konusuna hakim olmanız gerekmez. Her şey sadece sizin yazmanıza ve uygun başlıklarla yayın yapmanıza kalır. Blog açmak için WordPress, Blogcu, Blogger gibi ortamları ziyaret edebilirsiniz.

Bloglardan reklam yayınlarken sadece Google reklamlarına bağlı kalmayıp, tutulduğunuz zaman özel reklamlarda alabilirsiniz.

2- Makale Yazarak İnternetten Para Kazanmak

Makale Yazarak Para Kazanmak

Evden para kazanma fikri kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? Evden para kazanmanın mümkün olduğu işlerden birisi de makale yazarak para kazanmaktır. İnternet üzerinde bulunan bazı siteler üzerinden yazdığınız makaleleri satabilir ya da bazı müşterilerin taleplerine uygun makaleler yazarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Bu siteler hakkında araştırma yapıp, size en uygun olan makale sitesini bulabilirsiniz. Bu makale sitelerini inceleyerek kendinize bir kazanç kapısı oluşturabilirsiniz. Makale yazarak para kazanmak için; dil bilgisi kurallarına hakim olmalısınız ve yazacağınız makalelerde yanlış bilgilerin yer almaması için araştırmayı seven birisi olmanız gerekmektedir.

3- Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanmak

Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanmak

Satış ortaklığı sistemi karşımıza “Affiliate Marketing” olarak çıkmaktadır. Bir ürünün satışından para kazanmanız mümkün. Hem de ürün elinizde olmadan ve müşteriyi fiziksel olarak karşınızda görmeden yani tabiri caiz ise suya sabuna dokunmadan satılan ürüne ortak oluyorsunuz ve kazanca ortak oluyorsunuz. Bir blogunuz ya da web siteniz varsa satış ortaklığı ile para kazanmanız mümkün.

Bir örnekle açıklayacak olursak; bir firmanın sattığı bir ürün var ve bu ürünün bir satış sitesi var. Sizinde bir web siteniz ya da blogunuz var. Ürünün tanıtımını yapıp satış ortaklığı bağlantısı olarak firmadan aldığınız bağlantıyı sitenize ekliyorsunuz. Sitenizde gezen ziyaretçi ise ürünü siteniz üzerinden giderek inceliyor ve sonunda satın alıyorsa sizde paranızı alıyorsunuz. Bir nevi komisyonculuk yapıyorsunuz. Arama motorları üzerinden satış ortaklığı veren ürünleri inceleyebilir ve bu ürünlerin satış ortağı olarak para kazanabilirsiniz.

4- Video Çekerek İnternetten Para Kazanma

Video Çekerek Para Kazanmak

Yazımızın başında bahsettiğimiz fenomenlik ve Youtube sitesinden para kazanma yöntemidir. Fenomenlik çok uğraşılması gereken bir durumdur ve para kazanmak için illaki fenomen olmanıza gerek yoktur. Fenomen olmadan da video çekerek para kazanabilirsiniz ama fenomen olursanız kazandığınız paraların kat be kat fazlasını kazanırsınız. Ayrıca çekimleriniz düzgün, daimi ve de dikkat çekici olursa zaten fenomen olmanız kaçınılmaz olur.

5- Instagramdan Para Kazanmak

Instagram ile Para Kazanmak

Son zamanların en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında gelen Instagram vasıtasıyla para kazanmak mümkün. Öncelikle sahip olduğunuz sayfanın takipçi sayısı çoksa reklamlar alarak (özel reklamlar) para kazanabilirsiniz. İkincisi ise bir ürünü direkt olarak Instagram üzerinden tanıtıp, pazarlayabilirisiniz.

Bir kaç İnternetten Para Kazanma Yolu Daha…

6- Uygulama Yaparak / Yazarak İnternetten Para Kazanma

Mobil Uygulama ile Para Kazanmak

Akıllı telefonlarda kullanılan pek çok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalar birileri tarafından yazılarak piyasaya sürülürler ve sonucunda reklamlar vasıtasıyla ya da ücretli uygulama ise uygulamanın satılması ya da uygulama içindeki bazı özelliklerin satışı ile para kazandırırlar.

Uygulama yazmak zor bir iştir. Zor bir iş olmasının sebebi ise uygulama yazmak için kodlarla aranızın iyi olması ve bilgi sahibi olmanızı gerektirir. Kodlar hakkında bilginiz varsa, yazılımdan anlarım diyorsanız o zaman kolay bir iş statüsüne geçer. Eğer bilginiz varsa ve yapabiliyorsanız en güzel para kazanma yöntemlerinden birisidir uygulama yazmak.

7- Çeviri Yaparak Internetten Para Kazanma

Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Yabancı dilinize güveniyorsanız çeviri yaparak para kazanabilirsiniz. Çeviri yaparak para kazanmak için internet sitelerinde arama yapabilir ve kelime başı ücretlerle anlaşma sağlayabilirsiniz. İnternet üzerinden işi verecek kişiye ulaşmak oldukça kolaydır.

8- Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

İnternet ortamında çektiğiniz fotoğrafları satabilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafları bazı internet sitelerinden pazarlayabilirsiniz. Örnek verecek olursak; ShutterStock… isminde bir site var ve bazı fotoğrafları sergiler. Sergiledikten sonra satışını yapar ve hesabınıza paranızı yatırır. Her fotoğraf sitesinin farklı kuralları bulunmaktadır. Bu kuralları yerine getirerek intenetten fotoğraf çekerek para kazanabilirsiniz. Bu arada bu çekimlerinizi satmak için fotoğraf sitelerini arama motorlarında “stok fotoğraf” gibi aramalarla bulabilirsiniz.

9- Yatırım Yaparak İnternetten Para Kazanma

Yatırım Yaparak Para Kazanmak

Yatırım yapacak kadar paranız varsa yatırım sitelerini, bankaları takip edebilir ve de borsa araştırmaları yaparak yatırım yapabilirsiniz. Borsa yatırımları yaparken güvenli ortamları tercih etmelisiniz. Özellikle bankaların sağladıkları internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanarak işlemler yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığı ile borsa üzerinden hisse senetleri alabilir ve hisse senetlerinizi değerlendirerek karlı bir biçimde satabilirsiniz. Yatırım yaparak internetten para kazanma çok riskli bir iştir. O yüzden yatırım yöntemlerini iyi öğrenmelisiniz ve de dikkatli hareket etmelisiniz. Ekonomik haberleri doğrudan iyi bir biçimde takip etmelisiniz. Yalan haberlere ve sizi yanlış yönlendiren işinde uzman olmayan kişilere itibar etmemelisiniz.

İnternetten para kazanma fikri kulağa çok hoş gelmektedir ve her işte olduğu gibi bu işte de zorluklar ve riskler yer almaktadır. İnternetten para kazanmak için her zaman en güvenilir yolu tercih etmeli ve de işimizi düzgün yapmalıyız. İnternetten para kazanmak sabır ister, sabırlı olunmalı ve de para işlerinde güvenli ödeme yolları tercih edilmelidir. İnternetten para kazanmak isteyen kişiler çok araştırma yapmalılar ve bir alana uzmanlaşmalılar. İnternetten Para Kazanmak isteyen kişilerin yasal boyutlarını araştırmaları ve sonrasında mağdur olmamaları gerekir.

POPÜLER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir