burun estetiği nasıl yapılır
Burun Estetiğinde Az Bilinen Detaylar

Burun Estetiğinde Az Bilinen Detaylar

Burun Estetiğinde Az Bilinen Detaylar; Bir burun kendi içerisinde birçok estetik kısımdan oluşur. Burun ucu, burun sırtı ve kanatlar burnumuzun estetik açıdan en çok dikkat çeken bölümleridir. Bu bölümlerin birbirleri ile ve diğer yüz yapıları ile olan oranı insan yüzünün güzelliğini ortaya koyar. Yani yüzünüzde burnunuzun biçimli olması tek başına yeterli değildir. Aynı zamanda burnunuzun kaşlarınızla, alnınızdaki ovallikle, elmacık kemiklerinizle çeneniz ile de orantılı olması gerekir.

Bir insanla karşı karşıya geldiğimizde, ilk olarak o insanın burnu dikkatimizi çeker. Yüzün tam ortasında konumlanmış olan burun aynı zamanda güzellik algımızın da neredeyse merkezindedir. Bu nedenle aynaya her baktığınızda burnunuzla ilgili sizi rahatsız eden bir şeyler varsa burun estetiği ile bunlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır ?

Burun estetiğini kimler yapar?

Kişiler burun estetiği yaptırmaya karar verdiklerinde bunu plastik cerrahların mı, yoksa Kulak Burun Boğaz uzmanlarının mı yapacağı konusunda tereddüt yaşayabilirler. Ancak burun estetiği ile ilgili operasyonların plastik cerrahi tarafından yapılması daha uygun olacaktır. Çünkü yapılan iş sadece burun düzeltmek değil, aynı zamanda düzeltilecek burnun diğer yüz bölümler ile uyumu da sağlamak olacaktır. Plastik cerrahide estetik operasyonlarla hedeflenen sadece çok güzel bir burun yaratmak değil, yüze uyumlu olan en güzel burnu yapmaktır.

İdeal burun tasarımı nedir, ne kadar gereklidir?

Burun estetiği, geri dönüş oranı çok düşük olan operasyonlardır. Kendiniz için ideal olduğunu düşündüğünüz burnu doktorunuza tarif edip yaptırdığınızda, aynı burun üzerinde bir ikinci operasyonun yapılabilmesi bazen imkânsız, bazen ise zorlayıcı olmaktadır. Her zaman için en doğru yol size en uygun olan burnun bir defa da yapılmasıdır.

Bunun için artık doktorlar bilgisayarla tasarım yapmakta ve ideal burunları öncelikle ekranlar üzerinde yaratmaktadırlar. Yüzünüzün yandan ve önden görünümleri ekrana yüklendikten sonra sizin için en ideal burnun nasıl olduğu yüzünüz üzerinde tasarlanmaktadır. Bu tasarım sonucu ortaya çıkan burnu uygulamaya almak en ideal seçimdir.

Burun Estetiğinde Az Bilinen Detaylar

Cerrah seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Burun estetiğinde cerrah seçimi en önemli adımlardandır. Öncelikle cerrahınız ile iyi bir iletişim kurmanız gerekmektedir. Kendinizi ve ne istediğinizi ifade edemediğiniz ve sizi anlamadığınız düşündüğünüz cerrahlardan uzak durun. Aranızda düzgün bir dil yakaladığınız cerrahlar arasından seçim yapın. Sizin yüzünüz ile hazırlanan simülasyonlarda cerrahınız ile aynı burun uygulamalarını beğeniyor olmaya özen gösterin.

Unutmayın ki, siz masaya yattığınızda cerrahınız ve burnunuz baş başa kalacaktır ve sizin müdahale şansınız olmayacaktır. Bu nedenle cerrahınızın sizin belirlediğiniz en ideal burnu sadece ekranda onaylaması riskli olabilir. Operasyon esnasında bilinci doğrultusunda hareket edebilir. Bunun tek yolu cerrahınız ile zevklerinizin aynı olmasıdır.

Burun Estetiği Detayları Nelerdir ?

Operasyon süresi ve hastane süreci nasıldır?

Burun estetiklerinde genellikle operasyonda bir saat önce hastaneye yatmış olmanız yeterlidir. Ancak tabi ki, doktorunuzun size verdiği beslenme ve diğer tüm şartları yerine getirdiğiniz takdirde bu durum böyledir. Çoğunlukla genel anestezi ile yapılan operasyonlar 1- 2 saat sürmektedir. Operasyonlar sabah yapıldı ise aynı günün akşamına yürüyerek hastaneden taburcu olabilirsiniz. Ancak burnunuzda bir takım alçı ve sargılarla.

Hastaneden çıktıktan sonra beni neler bekliyor?

Operasyon sonrası burnunuzda silikon desteği ve alçı bulunmaktadır. İlk bir hafta sizin için biraz zorlu geçebilir. Yüzünüzde oluşan şişlikler ve morluklar bazen ağrılı olabilir. Hastane sonrası en önemli şart ‘ Burnunuzu çarpmayın. ‘ olacaktır. 7 -10 gün içerisinde alçınız ve silikon desteği alınır. Eğer şişlikler tam geçmemiş ise belki bir flaster bant ile birkaç gün daha izlemek gerekebilir. Operasyon sonrası burnunuza sprey ve bazı nemlendirici kremlerle bakım yapmanız gerekecektir. Birinci, altıncı ve on ikinci aylarda gideceğiniz kontroller sonucunda her şey yoluna girmiş olacaktır.

Burun Estetiğinde Az Bilinen Detaylar

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

cilt bakım ürünleri

Evde Kendi İmkanlarınız İle Yapabileceğiniz Kolay Cilt Bakım Ürünleri

Evde Yapılan Kolay Cilt Bakım Ürünleri Cilt bakımı ciltte oluşabilecek akne ve silah nokto problemlerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir