cilt bakımı
Günlük Cilt Bakımı

Günlük Cilt Bakımı

Günlük cilt bakımı hakkında dikkat edilmesi gerekilen hususlardan en önemlisi ve ilki kendi cilt tipinizi tanımaktır. Cildiniz normal-yağlı veya karma olabilir veya da kuru olabilir. İlk adım cilt tipinizi belirlemek, daha sonra cilt tipinize uygun nemlendirici kreminizi, günlük temizleyicinizi, maskelerinizi almak olmalı. Kuru bir cilde sahipseniz daha yağ oranı yüksek nem veren ürünler tercih etmelisiniz.

Yağlı veya da karma bir cilt tipiniz varsa daha az yağlı, nem veren nemlendirici ürünler tercih etmelisiniz. Sabah uyandığınız zaman yüzünüzü öncelikle bir yüz temizleyici ile güzelce yıkayın. Ardından tonik uygulayıp biraz bekleyin, hemen peşi sıra nemlendirici bakım kreminizi sürün. Akşam yatmadan hemen önce de yüzünüzü güzelce yüz temizleme ürünü ile temizleyin ve tonikleyin, yine ardından nemlendirici sürüp yatın. İki günde bir olmak üzere kendi cildinize iyi gelen ister tek kullanımlık maske kullanın. İster siyah nokta maskesi isterseniz de doğal maskeler kullanabilirsiniz.

Günlük Cilt Bakımı

Gün içerisinde makyaj yapıyorsanız eğer makyajınızı ya dalin bebek şampuanı ile yada coconut yağı ile temizlerseniz daha doğal yumuşak bir his oluşacaktır cildinizde, aynı zamanda makyajınızı çabuk çıkarır iki üründe. Son olarak da özellikle de kış ayların da kuruyan dudaklarınız için lip balm, dudak kremlerini tercih edebilirsiniz. Aynı zaman da da kirpiklerinizin hızlıca uzamasını istiyorsanız badem yağı sürüp yatabilirsiniz.

Cilt bakımı ve güzellik ile ilgili konuları, sitemizin Kadın ve Moda kategorisinde bulunan ve her geçen gün yepyeni eklenecek olan konulardan takip edebilirsiniz. Sizlere uygun cilt bakımı ve güzellik konuları mutlaka olacaktır.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

cilt bakım ürünleri

Evde Kendi İmkanlarınız İle Yapabileceğiniz Kolay Cilt Bakım Ürünleri

Evde Yapılan Kolay Cilt Bakım Ürünleri Cilt bakımı ciltte oluşabilecek akne ve silah nokto problemlerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir