Saç Bakımı Nasıl Yapılır
Saç Bakımının Püf Noktaları

Saç Bakımının Püf Noktaları

Saç Bakımının Püf Noktaları

Saç Bakımının Püf Noktaları; Saçını sevmeyen ya da bakımını ihmal eden bir kadın düşünemiyoruz bile. Sizler için bu işi biraz daha kolaylaştırmak istedik. Saç Bakımının Püf Noktaları hakkında bildiklerinize yeni püf noktaları ekleyerek her zaman istediğiniz parlak ve bakımlı saçlara daha kolay ulaşabilirsiniz.

Saç Bakımı Nasıl Olmalı ?

Çok Kuru Saçlar

Çok kuru Saçlar canınızı sıkmasın. Kuru saçlara sahipseniz yıkama sırasında temizleme ürününü sadece saçınızın diplerine uygulamalısınız. Saç uçlarına şampuan sürmeseniz bile durularken saçın içinden akacak olan şampuan saçları temizlemek için yeterli olacaktır. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz.

Normal saçlar

Aslında en şanslı gruptasınız ama Normal Saçlar da özeni hak ediyor. Şampuanı dairesel hareketlerle tüm saçınıza masaj yaparak yedirin ve bekletmeden durulayın. İyi bir durulama şampuan artığı kalarak matlaşma riskini ortadan kaldırır.

İkisi Bir Arada Ürünler

İkisi Bir Arada Ürünler oldukça pratiktir ama her gün kullanılmaya uygun değillerdir. İçerdikleri silikon uzun vadede saçta birikerek ağırlaşmasına yol açabilir. Haftada bir ya da iki kez kullanımı yeterlidir.

Ilık Su Kullanın

Saçlarımız son derece hassas olduklarından çok sıcak su onlara zarar verecektir. Saçlarınızı yıkarken mümkün olduğunca Ilık Su Kullanın.

Islakken Kırılan Saçlar

Islak saçlar çabuk kırılabilirler. Islakken Kırılan Saçlar görmek istemiyorsanız taramak için ayrık dişli, mümkünse kauçuk veya ahşaptan, el yapımı bir tarak kullanın

Ön yargıları unutun

Saçlarınız ile ilgili bugüne kadar duyduğunuz tüm gereksiz Ön Yargıları Unutun. Yağlı saçların her gün yıkanmayacağı ya da saçları taramanın dökülmesini hızlandırdığı söylemleri tarih oldu haberiniz olsun.

Saç Kremi Kullanımı

Saç Kremi Kullanımı özellikle üzerinde durmak istediğimiz bir konu çünkü maske yapar gibi kremi saça boca etmek yarardan çok zarar verecektir. Kremi özellikle saçın aşağı sarkan kısımlarına ve uçlarına sürün. Saç diplerindeki ilk 3 santime gelmemesini sağlayın.

Çok İnce Telli saçlar Saçlarınız çeşitli sebepler ile incelmiş olabilir ya da doğuştan çok ince İnce telli saçlara sahip olabilirsiniz. Öncelikle Çok İnce Telli Saçlar yağlı ürünleri kaldıramazlar. Saçlarınızın elektriklenip tel tel uçmasını önlemek için duruladıktan sonra hafif nemli iken yağ içermeyen hafif yapıdaki bakım spreylerini kullanmanız gerekir. Çok ince telli saçlar için yüksek ısıda saç şekillendirmesi yapmak da hacim kaybetmesine neden olacaktır.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

cilt bakımı

Günlük Cilt Bakımı

Günlük cilt bakımı hakkında dikkat edilmesi gerekilen hususlardan en önemlisi ve ilki kendi cilt tipinizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir