cilt bakım ürünleri
Evde Yapılan Kolay Cilt Bakım Ürünleri

Evde Kendi İmkanlarınız İle Yapabileceğiniz Kolay Cilt Bakım Ürünleri

Evde Yapılan Kolay Cilt Bakım Ürünleri

Cilt bakımı ciltte oluşabilecek akne ve silah nokto problemlerini engellediği için çok önemlidir. Fakat piyasada satılan ürünlerin fiyatlarından şikayetçi olabilirsiniz. Tam da bu yüzden evde kendiniz hazırlayabileceğiniz kolay adımlı cilt bakımı tekniklerinden bahsedeceğim. Cilt bakımının ilk adımı cilt temizliğidir. Miseler suyla yaptığınız cilt temizliğini piyasada bulunan gül sularıyla yapabilirsiniz. Gül suyu doğal bir içeriğe sahip olduğu için herhangi bir şekilde cildi kurutmaz.

Eğer gül suyu satın almak istemiyorsanız herkesin evinde bulunan limonla cilt temizliğinizi yapabilirsiniz. Öncelikle yarım limon suyunun içerisine 1/3 oranında su ekleyin ardından içerisine bal koyarak cilt temizleme suyunuzu hazırlayın. Limonu sadece temizleme için değil aynı zamanda tonik olarak da kullanabilirsiniz. Renk açma özelliği olduğundan dolayı cilt lekelerinize de iyi gelecektir. Bal ise cildi yumuşatmanızı sağlar. Eğer limonun suyunu sıkmaya üşeniyorsanız yarım limonun üstüne direk bal ekleyerek dairesel hareketlerle cildinizi temizleyebilirsiniz.

 Evde peeling nasıl yapılır ?

 Peeling cildin ölü deriden kurtulmasına yardımcı olmaktadır ve haftada bir kez yapılması önerilir. Pelling yapmak için kahve ve yağ yeterli olacaktır. Kahve içtikten sonra bardağın altında kalan telveleri alarak içerisine evinizde bulunan herhangi bir doğal yağı koyun. Hindistan cevizi yağı, badem yağı veya zeytin yağı gibi yağlar kullanabilirsiniz.

Telve ve yağı küçük bir kasede karıştırdıktan sonra masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Telveler ölü derinin atılmasına yardımcı olurken yağ ise cildin kurumasını engelleyecektir. Aynı peeling işlemini dudaklarınızın çatlaklarını tedavi etmek için de kullanabilirsiniz. Bunun için toz şeker ve yine istediğiniz bir yağ işinizi görecektir. Dudaklarınızın pürüzsüz görünmesi ve rujların kalıcılığını arttırmak için dudak peelingi de önem arz etmektedir.

Evde Yapılan Kolay Cilt Bakım Ürünleri

 Göz altı morlukları için ne yapılabilir?  Göz altı morluklarını tedavi etmek veya kapatmak için piyasa da bir çok ürün mevcut. Fakat doğal yöntemler ile morlukları en aza indirmek mümkün. Bunun için yarım bir patates işinizi görecektir. Patatesin renk açma özelliği vardır bu yüzden göz altlarınıza küçük daireler şeklinde kestiğiniz patatesleri koyarak 15-30 dk arasında bekleyebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise çay. Evinizde kullandığınız poşet çayları kullandıktan sonra atmayarak iyice soğumasını bekleyin. Eğer göz altınızda şişlik probleminiz varsa buzdolabında bekletmeniz daha yararlı olacaktır. Soğuduktan sonra gözlerinizin üstüne koyarak 20 dk bekletin. Soğukluğu sebebiyle çay, göz altı şişkinliğini indirirken morlukları da en az seviyeye indirecektir.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

cilt bakımı

Günlük Cilt Bakımı

Günlük cilt bakımı hakkında dikkat edilmesi gerekilen hususlardan en önemlisi ve ilki kendi cilt tipinizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir