Kapatıcı kullanımı
Kapatıcılar Hakkında Tüm Detaylar

Kapatıcılar Hakkında Tüm Detaylar

Kapatıcılar Hakkında Tüm Detaylar

Cilt bakımı ile beraber doğru makyaj ürünlerinin kullanılması gerekir. Cilt makyajı denildiği zaman kapatıcı en çok kullanılan ürünler arasındadır. Kapatıcı uygulaması konusunda pek çok hata yapılmaktadır. Kapatıcılar nasıl uygulanır? Kapatıcılarla ilgili olarak bütün bilgileri sizlerle bir araya getiriyoruz.

Açık Tonlardan Yararlanın

Göz altı bölgeleri üzerinde açık renkli kapatıcılardan yararlanabilirsiniz. Bu sık yapılan hatalar arasında yer almaktadır. Mor göz halkaları üzerinde daha açık renkte ürünlerden yararlanmak göz altı üzerinde doku eşitsizliğini göstermektedir. Bu da daha fazla şişkinliğin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Kapatıcı kullanırken 1,5-2 ton açık bir ürün alabilirsiniz. Bu uygulamada sizlere doğal bitişli, kusursuz göz altları sunmaktadır.

Kapatıcılar Hakkında Tüm Detaylar

Sabitleme İşlemleri

Kapatıcıyı yaparken pudrayla sabitlememiz gerekir. Bu uygulamayı yaparsanız göz altı bölgesinde çok daha kalın bir tabaka olmasına neden olmaktadır. Kapatıcı ve pudra uygulanması sırasında ufak bir tüyodan yararlanabilirsiniz. İnce bir yağ emici kağıt sayesinde sizde göz altında yer alan fazla yağı alabilir ve pudranızı uygulayabilirsiniz.

Kuru göz altlarınız olması durumunda pudra kullanmayı bir kez daha düşünmenizi sizlere tavsiye ediyoruz. Makyaj sabitleyici kullandığınız süngerle bir araya getirerek makyajın yerinde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Ürün Kullanımı

Cilt üzerinde daha fazla ürün kullanmak göz altlarınızda ağır görüntü oluşmasına neden olmaktadır. Aydınlık bir görünüm elde edebilmek adına göz alt bölgenize ekstradan bir şey kullanmanıza gerek yoktur. Bu uygulama ile göz altlarına ekstra yük bindirirsiniz.

Koyuluk ne tarafta ise uygulamayı o bölgeye yapmanız gerekir. Yüz bölgesine hafif bir aydınlık vermek için göz altı bölgesinden aşağı şekilde uygulayacağınız kapatıcı ürün kullanmanız yeterlidir. Koyu şekilde göz altlarınız bulunuyorsa doğru teknikleri uygulamanız gerekir.

Kapatıcının Uygulanması

Kapatıcı göz altı bölgelerine uygulanmaktadır. Burada çok dikkat edilmesi gereken kural yer almaktadır. Yüz makyajı üzerinde açık renklerin odak noktası yarattığını bilmeniz gerekir. Alt kirpik bölgesine kadar uygulanacak olan kapatıcı ürünlerini yukarı uygulayarak gözlerinizin daha küçük görünmesine neden olabilirsiniz.

Bu uygulamada kapatıcınızı uygulama sırasında kirpik dip bölgesini es geçebilirsiniz. Bunun yanında kapatıcıyı uyguladıktan sonra far uygulaması ile göz altlarınıza ihtiyacı olan derinliği katabilirsiniz.

Cilt Üzerindeki Kusurların Kapanması

Açık renk aralıkları cilt üzerinde yüksek bölgeleri belirgin hale getirmektedir. Bu nedenle cildiniz üzerinde kusurları kapatıcı uygulamalar ile kolayca gizleyebilirsiniz. Fakat doku ve akne sorunlarını fondöteninizden daha açık renklerle saklayabilirsiniz. Açık renk aralığında yer alan ürün aknenin ya da izlerin rengini gizlemesinin yanında cilt üzerinde yer alan yükseltileri iyice ortaya çıkarabilir. Cildiniz üzerinde yer alan kusurları gizlemek adına fondöten renginize yakın bir kapatıcıdan yararlanabilirsiniz. Bu uygulamalar sayesinde sizde gün içerisinde mükemmel bir şekilde görünebilirsiniz. Doğru uygulama için doğru kapatıcılardan yararlanabilirsiniz. Makyaj detayları konusunda en güncel bilgileri burada bulabilirsiniz.

Kapatıcılar Hakkında Tüm Detaylar makalemizi beğendiyseniz lütfen yorumlarınız ile konuyu destekleyiniz.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

cilt bakımı

Günlük Cilt Bakımı

Günlük cilt bakımı hakkında dikkat edilmesi gerekilen hususlardan en önemlisi ve ilki kendi cilt tipinizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir