Gülperi 12. Bölüm Fragmanı
Gülperi 12. Bölüm Fragmanı

Gülperi 16. Bölüm Fragmanı izle

Gülperi 16. Bölüm Fragmanı izle

Tims ve B Yapım’ın Show TV’ye hazırladığı Gülperi dizisinin baş rollerinde Nurgül Yeşilçay ve Timuçin Esen oynarken, başarılı isimlere Tarık Pabuççıoğlu, Ece Sükan, Burak Dakak, Aleyna Özgeçen, Emir Özyakışır, Onur Bilge, Gülçin Kültür Şahin, Şefika Ümit Tolun ve Ezgi Gör gibi başarılı isimler de eşlik ediyor. Dizinin senaryosunu da Kara Para Aşk, Karagül, Yer Gök Aşk, Lale Devri, Siyah Beyaz Aşk gibi sevilen dizilere imza atmış Sema Ergenekon ve Eylem Canbolat yazmakta. Gülperi dizisinin konusuysa; son zamanların çok sevilen ve ilgi ile izlenen dizileri Kadın ve Anne dizilerine benzetilse de aslına bakıldığında dizi 1982 senesinde yayınlanmış olan Gülsüm Ana filminden esinlenip, senaryosu yazılmıştır. Eşi vefat eden ve çocukları da elinden alınmış olan Gülsüm’ün öyküsü dram ve duygusal içerikli dizi tutkunlarının vazgeçilmezi olacak gibi gözükmekte.

Dizinin içeriğinde ise; Gülperi, baba evinde görmüş olduğu baskı ve şiddetten kurtulup Eyüp’le kuracağı mesut yuva hayali ile yeni bir yaşama başlamak için kolları sıvar. Gaziantep’in en zengin ailelerinden birisi olan Taşkın ailesinin büyük oğulları Eyüp, Gülperi’yle Gaziantep’e gelir ve evlenirler. Fakat Gülperi için olaylar hiç düşlediği şekilde gitmez. Taşkın ailesi asla Gülperi’yi gelin yerine koymaz karşısına sık sık zorluklar çıkarmaktadırlar. Irak sınırında ticaret ile uğraşan Eyüp acımasızca katledilir. Eşinin vefatıyla büyük şok geçiren Gülperi’ye bir darbede kocasının ailesinden gelir. Eyüp’ün vefatından Gülperi’yi mesul tutan Taşkın ailesi Gülperi’nin çocuklarını da elinden alır.

Gülperi çocuklarını Taşkın ailesinden geri alabilmek için çıktığı bu yolda suç işler ve ceza evine gönderilir. Hapishaneden çıkan Gülperi, Taşkın ailesinin zorlaması ile tek başına İstanbul’a geri dönmek zorunda kalır. İstanbul’da hayat mücadelesi veren Gülperi kapıcılık yapıp, hayatını sürdürmeye çalışır fakat başarılı olamaz. Ek iş aramaya başlar ve bir moda evinde ek iş bulur. Burada çocukluk aşkı Kadir Aydın ile yolları yeniden kesişir. Gülperi’nin çocuklarını geri alabilmek için çıktığı bu yolda en büyük destekçisi Kadir olur. Gülperi çocukları Bedriye, Hasan ve Can’ı geri almak için oldukça büyük sorunlarla karşılaşacaktır.

Gülperi dizisi oyuncuları kimler ?

Nurgül Yeşilçay – Gülperi Çetin

Nurgül Yeşilçay dizide Gülperi Çetin karakterine yaşam veriyor. Eyüp ile mesut bir yuva hayali ile evlenmiş olan Gülperi, kocasının ailesinin zulmü ile karşılaşmaktadır. Eyüp Irak sınırında kaçakçılık yaparken vefat eder. Taşkın ailesi Eyüp’ün vefatından Gülperi’yi sorumlu tutmaktadır. Eyüp’ün öteki erkek kardeşi Ejder, abisinin ölümünün ardından Gülperi’ye göz koyar fakat Gülperi kendisini reddedince ailesine söylediği yalan ile Gülperi’ye iftira atar. Taşkın ailesi tarafından zorlanarak İstanbul’a gönderilen Gülperi, çocuklarını tekrar geri alabilmek için çok büyük bir savaşın içinde kendisini bulur. Bu süre zarfında da Gülperi’nin çocukları kendisine düşman olmuşlardır.

Timuçin Esen – Avukat Kadir Aydın

Kadir, daha küçük yaşlarda babası tarafından terk edilmiş ve ailenin başına geçmiş küçük yaşlarda 3 çocuklu aileye babalık yapmaya çalışmıştır. Babasız büyümenin sıkıntılarını iyi bilen Kadir, İstanbul’da avukatlık yapmaktadır. Şeyma’yla mutsuz bir evliliği olan Kadir’in Artemis isminde bir kızı vardır. Evliliğinin devam edebilmesindeki en büyük etken kızıdır. Çocukluk aşkı olan Gülperi ile yolları İstanbul’da yeniden kesişen Kadir, Gülperi’ye tekrardan aşık olur. Gülperi’nin çocuklarını geri alabilmesi için vereceği savaşta en çok destek veren Kadir olacaktır.

Tarık Papuçcuoğlu – Yakup Ağa

Yakup Taşkın, Antep’in en zengin ailesi Taşkın ailesinin reisidir. Gaddar ve despot yapısı ile herkesin korkarak yanına yaklaşabildiği Yakup Ağa’nın en çok değer verdiği varlığı oğlu Eyüp’tür. Yakup oğlunun ölümünden Gülperi’yi mesul tutar ve onun hayatını zorlaştırabilmek için hiç bir şeyden kaçınmayacaktır.

Şefika Ümit Tolun – Fatma Taşkın

Fatma Taşkın, Yakup’un karısı, Eyüp, Ejder ve Kader’in de anneleridir. Eyüp ve Gülperi’nin evliliğini en başından beri istemeyen Fatma, Gülperi evlerine geldiğinden bu yana her türlü eziyetler yapmıştır. Fatma’da Eyüp’ün vefatından Gülperi’yi sorumlu tutmaktadır. Gülperi’nin çocuklarını ondan alan Fatma, annelerinden nefret edebilmeleri için de elinden geleni ardına koymaz.

Onur Bilge – Ejder Taşkın

Ejder abisinin vefatından sonra Gülperi’ye aşık olmuştur. Eyüp’ün küçük kardeşi, Taşkın ailesinin tek varisidir. Fakat Ejder sürekli abisinin gölgesinde kalmış ailesi tarafından dışlanmıştır. Sık sık sorun çıkaran asabi bir karaktere sahiptir. Abisinin vefatından sonra Gülperi ile beraber olmak istemiş fakat reddedilmiştir. Bu durumu yaşadıktan sonra Gülperi’ye iftira atmış daha sonra ailesi kendisinden çok küçük olan Fidan ile imam nikahı kıymıştır. Ejder, Fidan’a sürekli işkence etmekte ve Taşkın ailesi onu hizmetçi gibi kullanmaktadır.

Gülperi 16. Bölüm Özeti Nedir ?

Gülperi yeni bölümüyle 28 Aralık Cuma günü Show Tv ekranlarında olacak. Bu hafta yayınlanacak olan Gülperi 16. bölümü, tekrardan birbirinden heyecanlı olaylara sahne olacak.

Gülperi 16. Bölüm Fragmanı izle

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

Avlu 25. Bölüm Fragmanı

Avlu 26. Bölüm Fragmanı izle

Avlu 26. Bölüm Fragmanı izle Star Tv’nin başarılı dizisi dizisi Avlu’yu Limon Film yapmaktadır. Senelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir