iPhone 13 bekleyenler bu haber sevincinizi kaçırabilir

Tuşlu telefonlardan akıllı telefonlara geçişte ve akıllı telefonların daima gelişmesi kademesinde telefonlar gitten gide incelmiş ve 5 mm inceliğinde telefonlar görülmeye başlanmıştı. Örneğin Motorola Moto Z ya da General Mobile Discovery Air üzere telefonlar önemli derecede ince ve hafifti ama bunların da büyük bir dezavantajı vardı: Batarya ömrü…

Akıllı telefonlar kalınlaşıyor

Akıllı telefonların daima güçlenmesi ile birlikte bataryaları da günü çıkarmamaya başladı ve bu yüzden son devirlerde bataryalar daima büyüdü. Bundan 3-4 yıl önceye kadar birden fazla akıllı telefonun 2000-3000 mAh ortası bataryaları bulunurken günümüzde artık 4000 mAh bile yetersiz gelmeye başladı. Artık 7000 mAh büyüklüğünde bataryalara sahip telefonlar dahi piyasaya çıktı.


MacRumors’a nazaran iPhone 13 ve iPhone 12 kalınlık karşılaştırması

iPhone ise batarya probleminde kendi sistemine sahip. Ekseriyetle tanıtımlarında batarya büyüklüğünden çok görüntü izleme ve internette gezinme saati üzere bilgileri gösteren Apple‘ın iPhone’da kullandığı bataryalar rakiplerinden her daim daha küçük oluyorlar. Ancak tabi ki Apple’ın verimli işlemcileri ve iOS optimizasyonları sayesinde batarya ömrü olarak rakiplerinin pek gerisinde kalmıyor.

iPhone 13 daha kalın olacak

Bilhassa iPhone XR ile birlikte bataryayı büyütmeye başlayan, iPhone 11 serisinde de Pro ve Pro Max’ın bataryalarını da büyüten Apple görünüşe nazaran iPhone 13 serisinde de bu halde bir aksiyon alacak üzere duruyor. Zira MacRumors’un haberine nazaran iPhone 13 serisi selefi iPhone 12 serisine nazaran bir tık daha kalın. Kamera çıkıntıları da tıpkı halde daha büyük lakin kamera çıkıntısının büyümesinin sebebi elbette ki kamera ve lens sistemindeki güçlendirmelerden kaynaklanıyor.


MacRumors’a Nazaran iPhone 13 ve iPhone 12 kamera dizaynları

Kamera çıkıntısı çok daha büyük

Aktüel iPhone 12 serisi 7.4 mm kalınlığında iken iPhone 13 serisinde bu kalınlık 7.55 mm’ye çıkacak. Asıl büyük değişim ise Pro serisinin üçlü kamera sisteminde olacak. Hem daha evvel bahsedildiği üzere kamera çıkıntısı daha kalın olacak. Hem de kamera adası iPhone 12’ye nazaran epeyce büyüyecek. Bu da iPhone 12 Pro serisine nazaran daha büyük sensörlerin kullanılacağının habercisi. Görünüşe nazaran Apple kamera yarışında geri düşmek istemiyor. Kamera çıkıntısının kalınlığı ise 3.65 milimetre olacak. Bu iPhone 12 Pro’daki 1.5 milimetrelik çıkıntıya nazaran iki kattan daha büyük bir kalınlaşma manasına geliyor.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

Bu Xiaomi modellerinin fiyatı dibe vurdu! Kaçırmayın!

Fiyat performans eserleri denilince akıllara son vakitlerde yalnızca bir marka geliyor: Xiaomi! İşte son devirde fiyatı düşen Xiaomi modelleri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir