seo nasıl yapılır
Arama Motorlarının Sırrı

Arama Motorlarının Gizli Sırları

Arama Motorlarının Gizli Sırları

Arama motorları bünyesinde ilk sayfada hatta ilk sırada yer almak tüm website sahiplerinin hedefidir kesinlikle; ancak gün geçtikçe internet bünyesinde bulunan website adedinin artmasıyla beraber bu hedefin mümkün olması aşırı zor bir duruma geliyor.

Bu seviyede SEO öne çıkmakta ve SEO’nun da kendi içerisinde yüzlerce kriter bulundurduğunu düşünürsek, durum tekrar websitesi olanlar için zorlaşmaktadır. Bahsedilecek olan gizli sırlar ile zor olan SEO sürecini daha da basit duruma getireceksiniz.

Hit Eşittir SEO – Google’ın Büyük Sırrı

Bilinen o ki Google arama motorları arasında en kapsamlı ve en iyisi, bu sebeple de insanların en çok seçtiği ve kullandığı arama motoru. Google’ın Arama Motoru Optimizasyonu için istediği kriterleri saymaya başlarsak yüzlercesini sayabiliriz; fakat bunlar bir bütünün parçası biçiminde. Ayrı ayrı bakıldığında kriterlerin bir çoğunun anlamı yok denilebilmekte. Sadece hiti (ziyaretçi sayısı) yüksek olan websitelerinin sıralamada daha da yükseklerde bulunduğunu söylemek mümkündür. Örnek verecek olursak çok iyi anlaşılacaktır. “Recep İvedik 6 izle” filminde sıralamanızı yükseltme hedefinizin olduğunu sayalım ve film ile ilgili binlerce sitenin olduğunu düşündüğümüzde, kullanılan bu anahtar kelimede hedefe ulaşmanın zor olduğunu herkes kavrayabilecektir. Bu seviyede Recep İvedik 6 filminin sayfasında olan On Page Seo kriterleri kesinlikle önemli. Almış olduğunuz backlinklerse çok daha önemli, ancak daha da önemlisi bu sayfayı ziyaret eden ziyaretçi yoğunluğudur.

Birçok film ve dizi sitesinin pop-up ile kendi sitelerine ziyaretçi çektiğini görmekteyiz. Bunun nedeni de bahsetmiş olduğumuz SEO kriterinin farkında olmalarıdır. Verdiğimiz örneğe tekrar bakacak olursak, film sitelerinden birinin “Recep İvedik 6 izle” aramasında hedefe ulaşması için pop-up ile ya da başka taktikler ile websitelerinde olan Recep İvedik 6 sayfasına organik hit sağlaması, o kelimenin sıralamalarda başarılı olmasını etkileyecektir. Bu kapsamda dikkat edilecek konu, ziyaretçi çekmek sebebiyle organik hit satın alma gibi lüzumsuz ve çok riskli yollara başvurmaktır.

Arama Motorlarının Gizli Sırları

Organik Hit Sitelerine Sakın Aldanmayın

Websitenize ziyaretçi çekmenin sitenizi ya da sitenizin alt sayfalarını daha da etkili kıldığından bahsettik ve bu sebeple de organik hit satan kişilerin ya da websitelerin size sunduklarına aldanmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu gibi çalışmaların websitelerinize yarardan fazla zarar vereceğini de es geçmeyelim. Bahsedilen programlar ile veya sitelerle gönderilen organik hitler, Google Analytics üzerinde organik hit olarak algılansa da, aslında bu çalışmanın hiç bir fayda sağlamadığı da bir gerçektir. Webde bu konu hakkında araştırmalar yaptığınızda bu sebepten dolayı zarara uğramış oldukça fazla webmaster dert yanmasına ulaşacaksınız.

Sosyal Medyayı Aktif Kullanın ve Organik Ziyaretçi Elde Edin

Sitenize organik ziyaretçi çekmek sebebiyle değişik yöntemlere başvurmaktansa, hemen hemen herkesin aktif olarak kullandığı sosyal medya uygulamaları veya sitelerini (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest vs.) kullanabilirsiniz. Bu yöntem hem çok daha risksiz hem de çok daha kazanç sağlayan ve sitenize kesin faydalı bir seçim olacaktır.

Arama Motorlarının Gizli Sırları

POPÜLER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir