Koç Burcu özellikleri

Koç Burcu Genel Özellikleri

Koç Burcu Genel Özellikleri

Element: Ateş

Uğurlu Rengi: Kırmızı

Uğurlu Günü: Salı

Gezegeni: Mars

En İyi Anlaştığı Burçlar: Terazi ve Aslan

Uğurlu Sayıları: 1, 8, 17

Koç burcu tarihi: 21 Mart – 19 Nisan

Koç burcu güçlü yönleri: Cesur, kararlı, kendinden emin, coşkulu, iyimser, dürüst, tutkulu

Koç burcu zayıf yönleri: Sabırsız, karamsar, hızlı öfkelenen, itici, saldırgan

Koç burcunun sevdiği şeyler: Rahat kıyafetler, liderlik rolleri, fiziksel zorluklar, bireysel sporlar

Koç burcunun sevmediği şeyler: Hareketsizlik, gecikmeler, yeteneklerini kullanmadıkları işler

Zodyağın ilk burcu olan, koç burcunun varlığı her zaman enerjik ve dinamik bir şeyin başlangıcına işaret eder. Sürekli olarak dinamik, hız ve rekabet arayışı içinde, işten sosyal toplantılara her zaman her şeyde ilk olanlardır. Bu yüzden doğuştan liderdirler. Koç, yönetici gezegeni Mars ve ateş elementine ait olması sayesinde, en aktif burçlardan biridir. Doğası gereği, iyice düşünmeden önce, bazen harekete geçerler.

Koç Burcu Genel Özellikleri

Güneş, onlara mükemmel organizasyon becerileri kazandırır. Bu nedenle, öğle yemeği molasından önce bir kerede birkaç işi bitiremeyen bir Koç ile nadiren karşılaşırsınız! Zor yanları ise sabırsız ve agresif olmalarıdır. Başkalarını kolayca çileden çıkarmaları olasıdır. Bu işaretin altında doğan güçlü kişilikleri, bu enkarnasyon yoluyla beraberlik ve takım çalışmasını benimsemek yerine kendi amaçları için mücadele ederler.

Koç kafaya hükmeder ve kafa ile önderlik eder. Genellikle kelimenin tam anlamıyla ilk önce başını tutar, hız ve odak için öne eğilir. Koç burcu doğal olarak cesurdur. Nadiren yargılanma ve riskten korkarlar. Yaşlarına bakılmaksızın güç ve enerjiye sahiptirler ve verilen işleri hızlı bir şekilde yerine getirirler. Koç burcu aşk konusunda da oldukça atak ve girişkendir. Aşık oldukları an beklemeyi sevmezler ve hemen harekete geçerler.

Koç Burcu Özellikleri Kadın

Bir koç burcu kadını bir savaş çığlığıdır. Hevesli, alfa dişi olan koç kadını her zaman liderdir.  İş projelerinden romantik akşam yemeklerine kadar her şeyi o başlatır. Korkusuz ve doğal bir lider olan koç kadını karizmatik, enerjik ve dinamiktir. Yeni zorluklar ve yeni durumlar için sabırsızlanır. Onun için her yeni gün heyecan verici ve ödüllendirici olmak zorundadır. Harika bir macera duygusu vardır ve son derece eğlenceli olabilir.

Koç burcu, ateş tarafından yönetilir ve diğer ateş burcu mensupları gibi, koç burcu kadını tutkuludur. Sık sık aşk oyununda baştan çıkarıcıdır ancak eşi ve sevgilisi güçlü olmalıdır. Kendi kişiliği için güçlü bir eşleşme sağlamalıdır yoksa ilgisini kaybeder. Bazı ünlü koç kadınları arasında Sarah Jessica Parker, Jennifer Garner, Şebnem Ferah ve Nurgül Yeşilçay bulunmaktadır.

Koç Burcu Genel Özellikleri

Koç Burcu Özellikleri Erkek

Koç burcu erkeği pratikte ham erkeklik arketipidir. Koç burcunu yöneten ateşli kuvvetler hem çok saldırgan hem de dengesiz bir birey özelliklerini gösterir. Bu nedenle, Koç erkeklerinin evcilleştirilmesi zordur ve çoğu zaman kendini kısıtlama eksikliği yaşar. Koç erkeğinin yönetici gezegeni Mars’tır. Romalılar, Mars’ı, Yunan savaş tanrısı Ares ile tanımladılar. Koç, savaşmak için tutkuludur ve ilişkilerinde gürültü patırtı eksik olmaz. Bu, saldırgan davranışlarla dolu bir Koç erkeği profiline dönüşür. Olgunlaşmamış bir Koç burcu, savaşçı kimliğini sağlamak için sürekli olarak diğer erkeklerle kavga edebilir. Koç erkeği tam bir erkektir.

Koç gerçekten spor yapmaktan, özellikle de onu zorlayan sporlardan hoşlanır. Dağ tırmanışı, bisiklete binme, araba yarışı ve dövüş sanatları ile ilgilidir. Oldukça rekabetçi, ego sahibi ve hep talep eden taraftır. Bir Koç erkeği, savaş tanrısının hızlı bir şekilde strateji ve saldırı planı oluşturma yeteneğini miras alır. İş dünyasında, savaşta veya aşkta, koç her zaman rekabeti sever. Hayatının her alanında oldukça rekabetçidir. Diğerleriyle olduğu kadar kendine karşı rekabet etmekten hoşlanır.

Kariyeri, başarılarını, özellikle de belirli başarıları elde etmek için şirketinde veya sektöründe ilk olmak için kazandıklarını göstermeyi sever. Aşk ve ilişkilerde, Koç erkeği en arzulanan kadını seçer. Arzu edeni kazanmak için yarışmayı sever, çünkü o kazanacağından emindir. Bazı ünlü koç erkekleri arasında Elton John, Alec Baldwin, Yalın ve Okan Bayülgen bulunmaktadır.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

Balık Burcu Genel Özellikleri

Balık Burcu Genel Özellikleri

Balık Burcu Genel Özellikleri Element: Su Uğurlu Rengi:  Leylak Rengi, Mor, Menekşe Rengi ve Turkuaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir