Müjde! Covid-19 ilacı bulundu! Fiyatı sadece 6200 TL!

Çalışmalarını tamamlayan Merck ilaç firması, koronavirüse karşı geliştirdiği molnupiravir isimli ilacın laboratuvar çalışmalarına ilişkin sonuçları paylaştı. Şirketin yaptığı açıklamaya nazaran çalışmaların birinci sonuçları ilacın Delta da dahil olmak üzere koronavirüsün bilinen tüm varyantlarına karşı tesirli olduğunu gösteriyor.

ABD’li ilaç şirketi Merck ortak çalıştığı Riageback Biotherapeutics ile geliştirdiği koronavirüs ilacı ile igili açıklamada bulundu. Covid-19’a karşı geliştirdikleri deney etabındaki hap ile ilgili açıklama yapan ilaç firmasının bulduğu molnupiravir ilacının salgının seyrini değiştirip değiştiremeyeceği merak konusu.

Müjde! Covid-19 ilacı bulundu!

Merck ve ortağı Ridgeback Biotherapeutics tarafından yapılan açıklamada geliştirilen molnupiravir ilacı hastalara Covid 19 semptomları ortaya çıktıktan sonraki 5 gün içinde verildi. Molnupiravir ilacını alan hastaların “plasebo” alanlara nazaran hastaneye yatma ve vefat oranının yarı yarıya azaldığı bildirildi.

Bulunan molnupiravir ilacı onaylanırsa Covid-19’u tedavi ettiği kanıtlanan birinci hap olacak. İlaç hastalarda kullanılmaya başlanırsa beş gün kullanılacak ve günde iki doz alınacak.

Covid-19’a karşı bulunan molunapiravir ilacının fiyatı yaklaşık 6 bin 200 TL

ABD’li ilaç firması Merck tarafından geliştirilen koronovirüse yakalananların kullanacağı Molnupiravir’in satış fiyatı şu an için 700 dolar olarak belirlendi. Uygulanan hastalarda yüzde 50 tesirli olduğu ve hastaneye yatış ve vefat sayısında azalmanın gözlendiği ilaç gerekli müsaadeler alındıktan sonra tüm dünyada satışa sunulacak.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

En çok takipçisi olan 10 Türk TikTok Fenomeni! – Ekim 2021

Geçtiğimiz günlerde dünya genelindeki kullanıcı sayısının 1 milyarın üzerine çıktığını duyuran, daha çok müzikal, eğlenceli ve eğitici ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir