saç tebeşiri
Saç Tebeşiri Nedir ?

Saç Tebeşiri Nedir ?

Saç Tebeşiri Nedir ?

Saç modası sık sık değişim göstermektedir. Ancak saçlar yapıları sebebiyle bu değişime ayak uyduramayabilirler. Çünkü çok sık boyatmak ve bir çok işlemden geçirilmesi saçlara çok zarar verir. Şahsi isteklere bağlı olmakla birlikte her rengine ve çeşitlerine kolaylıkla ulaşılan giysiler ve aksesuarlar gün geçtikçe artarken saçlar için de bu çeşitliliği sağlayacak pratik bir ürün üretilmiştir. Bu ürünün adı saç tebeşiri. Saç tebeşiri aslına bakacak olursak eğer geçici bir saç boyasıdır. Modanın her geçen gün değişmekte olduğu bir dönemde saçlara zarar vermeden istediğimiz rengi vermek için kullanılan bu ürün sürekli yayılarak oldukça fazla kişiye ismini duyurmuştur.

Saç rengini her değiştirmek istediğimizde faydalanabileceğimiz bu ürün, rahat ulaşılabilir olması sebebiyle de çok sevilmiştir. Saçları yıkadığımızda kolaylıkla çıkması özelliği ile her gün değişik renk saçlara sahip olabilmenin püf noktası olmuştur.

Saç Tebeşiri Nasıl Uygulanır ?

1. İlk önce saç tebeşiri kullanılacak olan saça jöle ya da sprey gibi bir ürünün uygulanmaması gereklidir.
2. Rengi değiştirilecek saça su püskürtülerek hafifçe ıslatılır. Saçlardan, su damlamayacak şekilde ıslatılmalıdır.
3. Saçlar hafifçe ıslatıldıktan sonra saç tebeşiriyle istediğiniz renge boyanır. Boya ellere bulaşabileceğinden eldiven ile uygulamak faydalı olacaktır.
4. Boyanın tüm saça eşit bir şekilde dağılması için saçlar taranır.
5. Tamamının boyandığından emin olduktan sonra saç kurutma makinesiyle kısa süre kurutulur. Bu uygulamadaki amacımız saçı kurutmak değil saça sürülmüş olan boyayı sabitlemektir. Aksi takdirde giysilere bulaşabilir. Saç kurutma makinesi kullanmazsanız veya yoksa, saç düzleştirici ya da saç maşası da kullanılabilir.

Saç Tebeşiri Nedir ?

Saç tebeşiri saça sıcaklıkla sabitlenmesinin ardından boyama işlemi bitmiştir. Islatılmadığı sürece 2 ya da 3 gün kalıcılığını korumaktadır. Saçı eski haline getirmek istediğimizde, şampuan ile yıkamak yeterlidir.

Saç tebeşiri saçların yapısı gereği açık renkli olan saçlarda rengini daha güzel verir. Koyu renkli olan saçlarda da iyi sonuç alabilmek için çok daha yoğun bir şekilde sürmek gereklidir.

Saç tebeşiri ile bütün saçlar boyanabileceği gibi aralarından tutamlar alınarak değişik renklere de boyanabilir. Şahsi zevklerinizi konuşturabileceğiniz bir üründür. Ek olarak saçları boyatmaya gerek olmadan balyaj ve omre gibi uygulamalar da yapabilirsiniz.

Saç tebeşirinin saça vereceği belli bir zararından söz edemeyiz yani kanıtlanmış olan bir zararı yoktur. Ancak yine de haftada en fazla 4 ya da 5 kere kullanılması tavsiye edilmektedir. Kozmetik marketlerden ya da internet satış sitelerinden alınabilir. Fiyatlarının aralığı 10 ila 60 tl arasında değişiklik göstermektedir.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Saç Bakımının Püf Noktaları

Saç Bakımının Püf Noktaları Saç Bakımının Püf Noktaları; Saçını sevmeyen ya da bakımını ihmal eden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir