WhatsApp beklenen özelliği test ediyor!

Facebook altında çalışan tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp, sesli bildiriler için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Şimdi test kademesinde olan özellik internete sızdırılırken beklenen fonksiyonun Instagram‘a benzeri bir çalışma prensibi izleyeceği ortaya çıktı.

WhatsApp sesli bildiriler için ön izleme seçeneği getiriyor

Android 2.21.13.17’de yayınlanan WhatsApp beta servisinin ses dalgası özelliği birçok kullanıcıyı çok keyifli etti. Son güncellemede sesli ileti özelliğini kullananların artık daha dinamik bir orta yüzle karşılaşacaklarını keşfettikten sonra değerli bir gelişme daha ortaya çıktı.

Gelecekteki bir güncellemede resmi olarak yayınlanması beklenen yeni WhatsApp sesli bildiri özelliği, anlık ses dalga formlarından çok daha fazlasını sunuyor. Ne yazık ki, şimdilik yalnızca hudutlu bir kitle tarafından kullanılabilecek.

Sızdırılan WhatsApp özellikleriyle bilinen platformun üstteki demo görüntüsünde da görebileceğiniz üzere, yakında bir sesli bildiri kaydederken gerçek vakitli bir ses dalgası görünecektir. Fakat, en değerli nokta, kullanıcıların kaydı rastgele bir vakitte durdurabilmesi olacak. Bu halde, herkes paylaşacağı kaydı ön izleyebilecek ve bildirisi iletmeden evvel sesini ve cümlelerini denetim edebilecekler.

Android ve iOS için WhatsApp beta sürümlerinde hala geliştirilme basamağında olan bu özellik, muhtemelen yakında kullanıcılarla buluşacak. Ne yazık ki, şu anda bir tarih vermek çok güç.

Çoklu aygıt özelliği yolda!

Platformdaki eksiklikleri kapatmak için ağır uğraş harcayan WhatsApp grubu, yalnızca sesli iletiler için değil, kullanıcıların konforunu etkileyen başka noktalarda da gelişmelerine devam ediyor. Bunlardan biri çok oturumlu özellik olacak!

Etkin bir internet irtibatı olmadan 4 farklı aygıttan WhatsApp hesabınıza bağlanabileceğiniz yenilik, iOS ve Android ortasında sohbet geçmişinin paylaşılmasına da imkan sağlayacak. Birebir vakitte sesli ve imajlı aramalar tüm aygıtlarda çalışmaya devam edecek.

Başlangıçta yalnızca WhatsApp beta kullanıcıları tarafından kullanılabilecek çoklu aygıt dayanağı, isteğe bağlı olarak çalışacaktır. Gelecekte, kararlı sürümde herkes tarafından kullanılabilecek.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

En çok takipçisi olan 10 Türk TikTok Fenomeni! – Ekim 2021

Geçtiğimiz günlerde dünya genelindeki kullanıcı sayısının 1 milyarın üzerine çıktığını duyuran, daha çok müzikal, eğlenceli ve eğitici ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir