aslan burcu genel özellikleri

Aslan Burcu Genel Özellikleri

Aslan Burcu Genel Özellikleri

Element: Ateş

Uğurlu Rengi: Altın rengi, sarı ve turuncu

Uğurlu Günü: Pazar

Yönetici Gezegeni: Güneş

En İyi Anlaştığı Burçlar: Kova ve İkizler

Uğurlu Sayıları: 1, 3, 10, 19

Aslan burcu tarihleri: 23 Temmuz – 22 Ağustos

Aslan burcu güçlü yönleri: Yaratıcı, tutkulu, cömert, sıcak yürekli, neşeli, esprili

Aslan burcu zayıf yönleri: Kibirli, inatçı, bencil, tembel, esnek olmayan

Aslan burcunun sevdiği şeyler: Tiyatro, tatil yapmak, hayran olunmak, pahalı şeyler, parlak renkler, arkadaşlarla eğlenmek

Aslan burcunun sevmediği şeyler: İhmal edilmek, zor gerçeklerle yüzleşmek, kral veya kraliçe gibi davranılmamak

Aslan Burcu Genel Özellikleri

Aslan burcunda doğan insanlar, doğuştan liderdir. Dramatik, yaratıcı, kendine güvenen, baskın ve direnmeleri son derece zor, taahhüt ettikleri yaşamın herhangi bir alanında istediklerini elde edebilirler. Bir Aslan burcunun “ormanın kralı” statüsünde belirli bir gücü vardır. Aslan burcu insanları genellikle cömert ve sadık oldukları için birçok arkadaş edinir. Kendine güvenen ve çekici olan bu özellikleri, farklı insan gruplarını birleştirme ve onları ortak bir nedene doğru yönlendirme yeteneğine sahip bir Güneş gezegenidir ve sağlıklı mizah duygusu, diğer insanlarla işbirliğini daha da kolaylaştırır.

Aslan burcu tıpkı koç ve yay gibi, Ateş grubuna aittir. Bu onları sıcak bir şekilde yüreklendirir, hayata aşık olur, gülmeye ve eğlenmeye çalışır. En zor problemleri bile çözmek için aklını kullanabiliyorlarsa, çeşitli karmaşık durumların çözümünde kolayca inisiyatif alırlar. Öz-farkındalık arayışı içinde olan aslan burcu insanları egoyu sürekli olarak büyütürler. Arzularını ve kişiliğini bilerek kolayca ihtiyaç duydukları her şeyi sorabilirler ancak bilinçli bir şekilde diğer insanların kişisel kazanım ya da statüleri elde etme konusundaki ihtiyaçlarını kolaylıkla göz ardı edebilirler.

Mağaradaki Aslan’ın hikayesi her zaman cesaretten bahseder. Bu, meydan okuması, incitmesi veya imha etmesi imkansız olan bir hayvandır. Tek zayıf yönleri karşılaştıkları kişilere karşı korku ve saldırganlıktır. Bir mağarada yaşayan bir aslanın her zaman zor bir zamanda yuva yapıp rahatça yuvasını bulmaya ihtiyacı vardır. Ancak, orada asla uzun süre kalmamalıdırlar. Aslan burcu aşk açısından oldukça evcildir fakat aşık olduğu o adamı ya da kadını bulduktan sonra…

Aslan Burcu Genel Özellikleri

Aslan Burcu Özellikleri Kadın

Aslan kadını, her şekilde, kraliçe olarak, muhteşem bir dişi aslandır. Asil tavrından kişisel stiline son derece etkileyici ve cesur olma eğilimindedir. Aslan burcu kadını gezegen cetveli Güneş gibi güce sahip olmak konusunda güçlü ve rahattır. Her ne kadar biraz daha tatlı huylu olsa ve genellikle erkek aslanlar ile karşılaştırıldığında biraz daha az olsa da, bir hanımefendi aslan da oldukça sinirlidir. Pençeleri görmek istemiyorsanız, aslan kadının öfkesini teşvik etmekten kaçınmak en iyisidir. Onun yaşam tarzı ya da yaşam kalitesi özellikle hayatta kalma ile ilgili  ailesi, evi ya da geliri ile uğraşmaya çalışırsanız, sizi aşağı indirecektir.

Leydi aslan oldukça canlı, yaşam dolu kişilikleridir ve coşkuları tamamen bulaşıcı olabilir. Onlarla vahşi ve eğlenceli bir şey yapmanızı isterler, bu yüzden özgürlüklerini hissetmek ve özerkliklerini uygulamaktan büyük bir zevk alan bu büyük kediler hiç durmazlar.

Bir aslan kadını kendi hayatından sorumludur ve ona ne yapacağını söyleyen bir başkasının yüzünden keyfi kaçabilir. “Doğuştan Özgürlük!” aslan kadınının sloganıdır ve bunu çok ciddiye alırlar.Bu kadınlar genellikle dans pistine ilk çıkanlardır. Onların özellikleri, kendilerini son derece güvende hissetmelerini sağlar ve başkalarının kendileri hakkında ne düşündükleriyle çok fazla ilgilendirmezler ya da başkalarına uymaya çalışmakla ilgilenmezler. Aslan kadınları çoğu zaman ikondur ve etrafındaki herkese aynı anda ilham verirken yaratıcı tutkularını yerine getirerek büyük hayaller kurma eğilimindedirler. Bazı ünlü aslan kadınları arasında Mila Kunis, Audrey Tautou, Özge Özberk ve Farah Zeynep Abdullah bulunmaktadır.

Aslan Burcu Özellikleri Erkek

Bir şey gösterişli bir şekilde geliyorsa bilin bu erkek aslan burcu erkeğidir… Sakin olun, sadece ormanın kralı olan, büyük girişini yapan, havalı saçları ve anlatacak çarpıcı bir hikayesi olan bir aslan erkeğidir bu… Sıcak, hevesli, kırılgan ve dünyasının zirvesinde olan aslan erkeği, etrafında güçlü bir aura yaratan, cesur ve onurludur.

Aslan erkeği doğuştan bir liderdir ve hayvan manyetizması onun birçok hayranı olmasını sağlar. Takım halinde, başkalarıyla birlikte çalışmaktan çok mutludur ve genellikle motivasyon sağlayan ve ekibini yöneten kilit bir oyuncu olacaktır.

Güneş tarafından yönetilen aslan erkeği, kendinden emin ve enerjiktir. Hırslı bir türdür ve aklına bir şey koyduğunda, bunu başarmaya kararlıdır. Bir kere havaya girdiğinde inanılmaz derecede cömert, sadık ve onurludur.

Aslan, sabit bir burçtur ve bu, aslan erkeğinin bazı şeyler hakkında tartışılabilir ve inatçı olabileceği anlamına gelir. Kararını verdikten sonra bu adamın kararlarını değiştirmek zordur ve her zaman haklı olduğundan da emin olduğu için hikayenin senin tarafını bile duyacağının garantisi yoktur. Bir aslan burcu erkeğini düzeltmeye çalışmakta ısrar ederseniz, pençelerini çıkarabilir bu yüzden doğrudan bir tartışma yerine onu hafifçe överek söze başlamayı deneyin. Yumuşak bir dokunuş, vahşi bir aslanı evcilleştirmeye çalışırken daha çok işe yarar. Meşhur aslanın öfkesi alevlendiğinde onu umursamayın. O, aslında tüm bu hırıltıların altında büyük bir kedi yavrusu ve kükremesi ısırmasından çok daha kötüdür.

Tüm dünya bir aşamadır ve aslan insanı her sahnede başrol roldedir. Asla ilgi odağından uzak durmaz ve kesinlikle ilgi odağında olmaya bayılır. Dramatik ve doğuştan gelen yetenekler ile çoğu zaman sanatta, oyunculukta, edebiyatta ya da modada başarılı olur.

Aslanlar mevcut her insani duyguyu alır ve aşırılıklara yükseltir. Sevgi ve aslan söz konusu olduğunda bu aynı yaklaşımdır. Aşk, dünyayı paramparça eden, sallayan, muhteşem aslan erkeği için dramatiktir. Sık ve derin aşık olur. Yaptığı her seferinde, bunun en son, tek olduğuna inanır ve tüm diğer zamanların hatalı olduğunu düşünür. Sevecek birini bulduğunda kafasına atlayacak, kalbinize güçlü pençelerini geçirecektir. Aslan erkeği asla yarım bir şey yapmaz. Bu üstün cesaret, aslanda birçok insanın hayran olduğu şeydir. Bazı ünlü, gösterişli aslan erkekleri arasında Andy Warhol, Mick Jagger, Yves St Laurent, Cemil İpekçi ve Engin Altan Düzyatan bulunmaktadır.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

Başak Burcu Genel Özellikleri

Başak Burcu Genel Özellikleri Element: Toprak Uğurlu Rengi: Gri, Bej ve Açık Sarı Uğurlu Günü: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir