WhatsApp Web bağımsızlığını ilan ediyor

Ünlü iletileşme uygulaması WhatsApp’tan yapılan son açıklamaya nazaran, WhatsApp Web uygulamasının son beta sürümünde yapılan değişiklikle WhatsApp kullanıcılarının en çok istedikleri özelliklerden biri nihayet hayata geçiyor.

Günümüzde taşınabilir tabanlı iletileşme uygulamalarının birden fazla, kullanıcılarına hangi aygıtları kullandıklarına bağlı olarak telefonlardan yahut bilgisayarlardan sohbet etme imkanı sağlayan bir masaüstü uygulaması sunuyor. Bunlar Signal, Telegram ve Facebook Messenger sayılabilir.

WhatsApp bir web sayfası üzerinden hizmet sunduğunda birebir vakitte dahi kullanıcıların bir taşınabilir aygıta bağlanması gerekiyor. Uygulamanın son beta sürümünde bunun artık değişebileceği iletiliyor.

WhastApp Web bağımsızlığını ilan ediyor

Yayınlanan bir rapora nazaran Android telefonunuzdaki yahut iPhone’unuzdaki WhatsApp uygulaması ile dizüstü yahut masaüstünüzde bir QR kodunu taramak zorunda kalma zorunluluğunuz artık geçmişte kalıyor. Yeni beta sürümü ile WhatsApp Web arayüzü için artık QR koduna gerek kalmayacak.

Son günlerde ülkemizde yasaklarla ismini duyuran WhatsApp uygulaması artık bağımsız masaüstü web ara yüzü ile rakipleri ile birebir hizmeti sunacak. Bu sürümün tarihi hakkında biri bilgi yayınlanmasa da çok yakında olacağı gelen bilgiler dahilinde. Artık kullanıcılar telefonları olmasa da telefonlarında internet olmasa da aygıtları kapalı da olsa masaüstü uygulamasındaki şahısları ile mesajlaşabilecekler.

POPÜLER KONULAR

Bu Konu da İlginizi Çekebilir

En çok takipçisi olan 10 Türk TikTok Fenomeni! – Ekim 2021

Geçtiğimiz günlerde dünya genelindeki kullanıcı sayısının 1 milyarın üzerine çıktığını duyuran, daha çok müzikal, eğlenceli ve eğitici ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir